| Shery a întrebat:

Am vazut un raspuns la o intrebare, si am zis ca este chiar o intrebare interesanta: Te poti da singur in judecata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca exista o singura speta in care o aceiasi persoana are atat calitatea de reclamaNt cat si pe aceea de parat, se poate spune ca. DA!, te-ai actionat pe tine insuti in judecata. dealtfel, din ceeace am citit pana acum, referitor la proceduri juridice, nu am intalnit nici o prevedere legala care sa interzica o asemenea actiune. in cosecinta, se poate aplica regula care spune ca "ceeace nu este interzis este permis in cadrul legal al societatii."

6 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Nu, nu te poti da singur in judecata.

| masly_8217 a răspuns:

Acum la modul foarte serios nu, nu se poate, pentru ca intr-un proces ipotetic in care ai ramane doar tu atat in calitate de reclamant cat si in calitate de parat procesul ar inceta imediat. nici nu mai vorbim ca nu are cum sa inceapa happy

| moonY a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai 2 avocati:unul sa te apere si unul sa te acuze.
si apoi vei fi condamnata,(ca trebuie sa iasa o parte vinovata) si te vei vizita in penitenciar.
suna bine. ti'ai luat pastilele?

| stefygirl a răspuns:

Da doar traim in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar e o intrebare buna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îmi pare rău, dar nu poți cheltui banii pe judecată din simplu motiv că legea nu permite să te judeci singur/ă.
Pa, pa.