| McLISTO a întrebat:

Am voie sa trec din Vama Veche pana in Bulgaria mergand pe plaja?

Daca incerc o sa fiu impuscat pana la moarte?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Da, am auzit ca Bulgaria împușcă oamenii care trec vama pe plajă.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fapta ar constitui infraqctiunea de trecere frauduloasa a frontierei si se pedepseste penal, nu prin impuscare.
Conform Codului penal, citez:
"ART.262.Trecerea frauduloasă a frontierei de stat
  (1) Intrarea sau ieşirea din ţară prin trecerea ilegală a frontierei de stat a României se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amendă."

| Catrice a răspuns:

Un fleac, te ciuruiesc oleacă.

| romeo78 a răspuns:

Un turist din greșeală a trecut granița de la bulgari la români mergând pe plajă. A fost arestat de polițiști și va fi judecat pentru trecerea frauduloasă a frontierei.
Dar, va avea circumstanțe pentru că zona respectivă nu era semnalizată corespunzător.

| Alverto a răspuns:

Mă amuzi laughing
Împușcat? Crezi că mai suntem în comunism sau in Coreea de Nord, acolo unde aia nu au voie nici să caute ce vor ei pe google și au doar câteva site-uri pe care au voie și câteva canale TV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pazita.
Te vor opri si primesti amenda si dosar penal.

| BloodyLips a răspuns:

N-o sa te impuste, dar este o incalcare a legii care o sa te lase cu dosar penal. Singura modalitate legala de trecere este prin punctele vamale.Nu vad de ce ai incerca sa treci ilegal cand trecerea legala prin vama se face doar cu buletinul daca ai peste 14 ani sau pasaport daca n-ai.

| Anonimul8091231 a răspuns:

Nu ai voie sa faci acest lucru.
Este ilegal.
Dar daca vrei sa ai probleme cu legea, sa fi bagat la inchisoare e treaba ta. Daca faci ce ai spus o sa ai probleme cu legea si din Romania dar si legea din Bulgaria