| AlexDorinel a întrebat:

Am vorbit cu un om mai în vârstă acum câteva zile despre cum se traia prin anii 2008-2010 și i-am spus eu ca se traia prost pe atunci și el mi-a zis: "dacă acum se trăiește bine... înseamnă că ești obișnuit sa le ai pe toate și sa nu-ți lipsească nimic".

Ca și cum se traia mai bine pe vremea aia. Acum va întreb pe voi? Ce poți sa le ceri la oameni ca astia... toți indicatorii arata ca viata de azi e mult mai buna fata de atunci dar mna...

Vreau și părerea voastră. De ce credeți ca unii cred ca se traia mai bine acum 10-15 ani?

39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Viata nu consta in telefoane smart, PC, laptopuri. Viata consta mai intai sa ai cele necesare traiului: mancare, haine, caldura, apa calda.
La preturile actuale multi o sa dardaie de frig in case.
Dar tu de unde sa stii?! Un om care n-are cunostinte este senin cand vede ceva ce straluceste.

Răspuns utilizator avertizat
| LittlePoppy a răspuns (pentru AlexDorinel):

"Miile de tineri care își fac cluburi și plătesc taxe enorme la stat."
Enorme? La ce? La vinul indoit cu apa sau la marfa cumparata fara facturi?

Răspuns utilizator avertizat
| LittlePoppy a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, da, si nu sunt singurii.