| ruxandracollo a întrebat:

Amenzile beneficiaza de gratiere?

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proiectul legii de gratiere nu prevede gratierea pedepselor cu amenda penala, cu atat mai putin a amenzilor contraventionale, ci doar a unor pedepse cu inchisoarea.
Cum o sa arate legea, dupa adoptarea in Parlament si promulgarea de catre Presedinte, o sa aflam atunci cand va fi publicata in Monitorul Oficial.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! In plus, amenzile vin cu penalizari de neplata in timp, iar dupa o anumita perioada de timp, pot veni si cu citatii la judecatorie!

| dolceromania a răspuns:

Nu amenzile nu beneficiaza de gratiere.