Întrebare recomandată | RobertCondurachi a întrebat:

As dori ca de craciun sa merg cu maicamea in Spania eu sunt minor si maicamea nu are procura as putea pleca fara probleme? Acum sunt in Italia

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din Italia poti merge linistit in Spania.
Declaratia(nu procura) de la tata iti trebuie doar pentru iesirea din Romania, nu te mai intreaba nimeni de ea, mai ales ca mergi cu mama ta.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Procura se poate face si se trimite prin fax la tine in Italia. Mai ales internetul rezolva tot in ziua de azi nu te-ai gandit? Daca nu poate ea o va face alta ruda de-a ta si maicata o imputerniceste.

| vali1985 a răspuns:

Poti merge linistit.
Vacanta placuta!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Din moment ce mergi cu mama ta şi ea îţi dă voie nu ai nevoie de nicio procură de la tatăl tău sau de altceva.
Fiind minor părinţii şi tutorii răspund de tine.
Pe curând!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o procura de la tata, intre Italia si Spania.

| akka4 a răspuns:

Poti merge linistit. Nu te intreaba nimeni de "sanatate" pe drum.
Eu de exemplu am mers odata din Spania in Germania, fara nici un act de identitate. Am fost si m-am intors fara problemewinking

| DeutssDee a răspuns:

Poti merge linistit`!
Vacanta placuta`!>D:

| DeutssDee a răspuns:

Poti sa te duci`! Distractie placuta`!

| alyinus a răspuns:

Tinand cont ca nu este vama intre tarile prin care treci, poti merge linistit

| RobertCondurachi explică:

Multumesc!

| johnlock a răspuns:

Pentru a iesi din tara acompaniat doare de un parinte ai nevoie de o imputernicire din partea tatalui tau catre mama ta. Imputernicirea se poate face la orice notariat iar taxa este de aproximativ 20 lei