| annonqwe a întrebat:

As dori sa-mi spuneti daca mai pot beneficia de fondul de somaj.
Am terminat liceu economic.
Stiu ca cei care terminat liceu economic pot beneficia de somaj.
Este adevarat?
Sunt inscris la zi la o facultate particulara. Mai pot beneficia de fondul de somaj daca sunt inscris la cursuri de zi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti beneficia de somaj daca iti urmezi studiile, indiferent la ce facultate, doar cei care nu-si continua studiile pot beneficia de somaj, conform Legii nr. 76/2002 si HG 174/2002. Numai bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu categoric nu ai dreptul sa iei somaj doar daca nu faci altceva faculatte etc si nu ai gasit serviciu. altfel nu mergi la facultate. continue ti studiile.