| M' a întrebat:

Astazi mergeam la scoala impreuna cu 2 prietene cand in spatele nostru au inceput niste pici sa arunce cu zapada in noi, am tranversat si venea o masina iar politia comunitara ne-a vazut si a venit la scoala, ce se va intampla acum cu noi primim amenda, ne alegem cu nota scazuta la purtare, ne face proces verbal? dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Aero_2277 a răspuns:

Nu o sa va faca nimic pentru ca voi, cele 3 fete nu ati facut nimic.Doar daca politistul nu este intreg la minte sa faca asa ceva proces verbal sau amenda. Daca va face, va face doar circ ca sa vina PRO TV-ul sa va dea la stirile de la ora 17:00 sa vada cat de tari sunt stirile.Stai linistita ca nu are ce sa va faca.winkingEu am avut probleme mult mai mari cu politi, bine nu eu personal, cand eram la scoala, dar imi amintesc ca facusera cativa baieti din clasa o prostie, au spart un geam si nimeni nu a vrut sa recunoasca si pana la urma a platit dirigu geamu.Asta s-a intamplat cand eram eu a11a la liceu de matematica, acum 10 ani.Deci stai linista ca nu are ce sa ti se intample, si daca ti se va intampla anunta-ti parintii ca sa stiti cum s amintiti ca sti cum sunt politisti comunitari incearca sa ii imite pe politistii ameriucani si fac glume nesarate.
Gandeste pozitiv!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa primiti amenda acasa, pe numele parintilor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Stati linistite, nu au treaba cu voi.

| bnj a răspuns:

Nu se va intampla nimic cu voi, sau nu ar trebui sa se intample.
off-topic: daca tot esti la scoala, ciuleste mai bine urechile la ora de limba si literatura romana, poate se va vorbi de verbul "a traversa".

| Alina a răspuns:

Probabil va va da amenda, asta daca sigur a venit la scoala pentru ca v-a vazut(desi nu cred, mai ales ca nu stiau nici cum va cheama). Stai linistita!

| hiphopbeatz a răspuns:

Pai v-a vazut, dar voi ati dat vreun nume ceva? pai nu.Deci no worries. Si plus de asta ei nu au nici-o dovada ca voi ati traversat prost strada.

pace!

| alexflor87 a răspuns:

Nu cred ca are ce sa va faca? Ar fi trebuit sa stea de vorba cu voi si sa le explicati situatia.

| LCD a răspuns:

Nu au venit la scoala pentru ca ati trecut voi pe acolo
au venit pentru ca trebuie sa treaca si pe la scoli.
eu zic sa stai linistita
plus ca e vb de politia comunitara.nu se ocupa cu circulatia happy
stai linistita

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Noi de unde s stim asta? voi ar trebui sa stiti, n-ati intrebat? pana acum ar trebui s stiti despre ce e vb... dar nu inteleg, vine politia dupa voi ca ati traversat strada?laughingatat?big grin si la cativa metri hotii fura si da in cap tststs

| simona2010 a răspuns:

Nu are ce sa va faca... daca era va cerea datele...asa ca nu ai dc sa te ingrijorezi:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa va faca nimictongue

| M' explică:

Traversat*

| M' explică:

Nu am spus ca soferu din masina care venea era sa dea peste una din noi si nu stiu de unde stie ca noi suntem, a venit diriga in clasa si spus ca ne asteapta amenda si proces verbal si ne-a vorbit ca la niste animale si o zis ca vorbim noi maine si maine o sa ne vorbeasca iar foarte "frumos"
o sa ne certe/insulte.etc.

| Cosmin4Fan a răspuns:

O sa primeasca mata si tactu cad vor face sex o amenda! Spune-i la mata ca este o curvista! Semnatura: Curvu

| byanka14 a răspuns:

Nu te alarma, nu au ce sa iti faca deoarece este politia comunitara!