| DonaldTrump a întrebat:

Ati fi de acord cu o lege care sa permita experimentelele pe pedofili / criminali in serie / violatori etc.?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Sincer,why not?
Trebuie si ei sa se faca utili cumva...

*Acum o sa vina userii de la religie care o sa se ia de mine*

Nu vreau sa par tampit dar urasc persoanele care afirma ca "puscaria schimba omul" si ca aceste persoane, care au facut lucruri ingrozitoare merita o a 2-a sansa.

A furat? A amenintat? Okay, acest om poate face puscarie si sa se schimbe cu timpul ceea ce e bine dar un criminal, pedofil, violator nu ar merita o a 2-a sansa chiar daca ar fi un om schimbat la iesirea din inchisoare!

Sa zicem ca respectivul a violat pe cineva si dupa si-a omorat victima.
Victima a avut a 2-a sansa?

Ce poate sa fie mai ingrozitor de atat?
Cei care fac asa ceva nu sunt oameni ci animale! Sincer, mi-ar fi mai mila de un iepuras fara vina ...decat de un astfel de "om".

Din partea mea ar putea si sa-i taie, sa le ia din organe pentru transplante.
Ei sunt ireparabili, poate ca asa se fac bine alti oameni si isi "indreapta" faptele.

Stiu cat am exagerat, nu e nevoie sa-mi spuna nimeni.
Este doar parerea mea.

Succes!

34 răspunsuri:
| Twixi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ar fi mai convenabil? Tu stii ca banii alocati pentru un detinut per luna sunt triple fata de alocatia unui elev? Atunci hai sa ne omoram intre noi, mergem in inchisoare si stim ca macar acolo avem caldura si nu murim de foame.

| Alexandra4500 a răspuns:

Nu as fi de acord..pana la urma sunt si ei oameni. Ar trebui castrati pedofilii si violatorii.

| DonaldTrump explică (pentru Alexandra4500):

Dar nu ii castra ca "sunt si ei oameni". ( am folosit logica ta)

| Alexandra4500 a răspuns (pentru DonaldTrump):

laughing