| sappy a întrebat:

Castrarea pentru violatori si pedofili, sunteti de acord cu acest proiect de lege si ati vrea sa fie aprobat?

http://www.mediafax.ro/......t-13709383

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Da,in virtutea dreptului omului acest proiect nu va fi aprobat
Dar punete-te in pielea parintilor; vine un nenorocit si iti violeaza fetita de 9 -10 anisori.E clar ca nu poti supraveghea tot timpul.E clar ca nu se imbraca provocator! Atunci ce tu ca parinte ce faci?
Pe mine nu incalzeste prea tare daca il vad pe nenorocit la parnaie.
Face 6-7 de inchisoare. Poate si mai putin!
Iar copilul ramane cu traume de multe ori irelevesibile.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru pedofili care nu au ştiut să şi-o ţină în pantaloni sunt pro castrare, ca să scadă considerabil riscul altor abuzuri.
În caz contrar, majoritatea pedofililor care ies din închisori fac noi victime şi eliberarea lor mi se pare o faptă nesăbuită şi periculoasă.

| Fatamuntilor a răspuns:

DA, categoric!
Dar banuesc aceste cazuri trebuesc dovedite prin analize ADN!
Vezi cazul Tundrea http://www.mediafax.ro/......e-10071941

| Kaℓi a răspuns:

Nu sunt de acord pentru ca este o solutie temporara si costisitoare. Cu bisturiul ar fi mai ieftin si mai eficient.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Kaℓi):

Chinejii au sau avut ca masura de pedepsire pentru furt iti taie o mana
la fel si pentru pedofili iti taie,, organul''; doua trei cazuri de genul asta si nu vezi picior de pedofil in Romania!
Se apuca sa planteze panselute laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Definiţia violului in "Codul Penal" din vremea domnitorului Constantin Mavrocordat, in anul 1750:

"Cel ce va fi prins cu ştromeleagul învârtoşat primprejurul părţilor fătătoare ale muierii, i se va tăia scârbavnicul mădular spre veşnica lui nefolosire."

| Danzell a răspuns:

Asta e o prostie. nu am reusit noi sa castram cainii da pai sa castram violatorii.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Danzell):

Cainii nu violeza copii! nu exista aici termeni de comparatie!

| Danzell a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da inteleg, insa ideea care am vrut sa o subliniez e ca e degeaba.
proiectul incalca constitutia in ceea ce priveste drepturile fundamentale. Nu poti obliga un individ, indiferent de ce a facut, sa isi compromita integritatea corporala. Daca acesta accepta castrarea in mod voluntar ca solutie atunci e o alta poveste.
Proiectul asta de lege e degeaba, praf in ochi, menit sa atraga atentia ca cineva face treaba.

problema cu taiatul mainii si mai stiu eu ce, cum e la chinezi sau mai concret la indieni, e ca nu sunt tari democrate. cu atat mai putin china. au alta cultura. etc.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Danzell):

Da,in virtutea dreptului omului acest proiect nu va fi aprobat
Dar punete-te in pielea parintilor; vine un nenorocit si iti violeaza fetita de 9 -10 anisori.E clar ca nu poti supraveghea tot timpul.E clar ca nu se imbraca provocator! Atunci ce tu ca parinte ce faci?
Pe mine nu incalzeste prea tare daca il vad pe nenorocit la parnaie.
Face 6-7 de inchisoare. Poate si mai putin!
Iar copilul ramane cu traume de multe ori irelevesibile.