| Măduuțaa a întrebat:

Ati Votat? Da sau nu? De ce? Argumentati.

35 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. Am raspuns la intrebarea de la Referendum. Si am si votat ori de cate ori a fost nevoie.
Faptul de a avea o parere si de a mi-o exprima imi da macar satisfactia de-a putea injura. Ori injur ca n-a iesit cum am vrut eu, ori ma injur pe mine insami pentru ca am votat aiurea.
Si, cum eu, pe Basescu, nu l-am votat niciodata, pentru ca urasc mitocania, acum, satula pana peste cap de "modernizarile" lui, am zis ca, mai bine, ii dau o pauza.

| harciog a răspuns:

Nu votez pentru sim plu motiv ca fac parte dintre cei care au votat un presedinte pentru 5 ani nu ies la vot de cite ori are erectie Ana si Caiafa.Imi pastrez aceeasi optiune politica iar despre cei care si-au schimbat-o nu cred decit ca sint niste curve, psihologic vorbind.

| benny a răspuns (pentru harciog):

Categoric un harciog basist "psihologic vorbind"

Abh
| Abh a răspuns:

Da, am votat. E timpul pentru schimbare.Cine nu a mers la vot e un las!

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns (pentru Abh):

Cine a mers la vot nu e roman! Lasi esti tu ca intrii in sistem! Habar nu aveti ce i aia politica! Niste barbari!

| benny a răspuns (pentru shadovv):

''Cine a mers la vot nu e roman" esti dobitoc copile, cand se va alege un nou presedinte sa stai acasa sau faci parte din ungurii aia lasi

| shadovv a răspuns (pentru benny):

De parca ar avea vreo revelanta cine este presedinte. Tu nu vezi. Tu nu stii. Esti doar o fractiune dintr o masa de oameni. Esti in sistem si actionezi dinauntrul lui. Habar nu ai despre ce vorbesti. Habar nu ai care e problema tarii. Habar nu ai care e treaba in politica actuala. Habar nu ai ca votul tau este moartea ta. Te balacesti in valori democratice, valori nule. Probabil crezi si in idealul democratiei...

Si cand ma gandesc ca am datoria sa va salvez... cata greutate apasa.

| MMihai a răspuns:

Se pare că nu se face cvorumul și că opiniile celor care au votat, nu mai contează și până la urmă, au votat degeaba.

| SaveTheNature a răspuns:

Am sa descriu in cateva cuvine PRO -BASISTUL. Sustinatorul lui Traian Basescu!

Probasistul in primul rand este
1-MEDIOCRU- pentru ca se multumeste cu putin, pentru ca nu isi da lui o sansa, si are impresia ca daca el ca om nu este capabil de mult, bineinteles ca nici presedintelui nu trebuie sa-i ceara mult. pro-basistului i se pare ca ce a facut Traian Basescu e maximul posibil pe care il poate face un presedinte, (cam ca un elev care se multumeste cu media 5).
Pro- basistului nu ii pasa ca de la un an la altul promovabilitatea la BAC si Capacitate e din ce in ce mai mica.

2)- FRICOS si FARA DEMNITATE. pro basistul este fricos, pentru ca se teme de mai rau. Nu iese in strada de teama lui Basescu, si ii este teama de cei ce vor veni. Ii este teama de drobul de sare de pe soba. Ii este teama sa riste, in general ii este teama. I-a fost teama sa iasa in strada, cand Basescu a gresit cu ceva. Si bineinteles ii va fi teama sa iasa sa strige impotriva noilor veniti.Mai bine raman supsui unuia singur(Traian Basescu)
3)-INFLUENTABIL. -Pro basistul chiar crede ca vine comunismul - ceea ce este practic imposibil, tinand cont de acordurile Romaniei cu UE SI NATO. si de Comisia Europeana., de secolul in care traim etc etc.
4-RAU - rau pentru ca nu-i pasa de oamenii simpli -de batrani, de saraci, de cei defavorizati.Nu le pasa ca batranii chiar mor din lipsa medicamentelor, de faptul ca multe spitale au fost inchise., Nu le pasa de educatie si sanatate. Stalpii unei natiuni!
RAU pentru ca este de acord cu cele mai duri masuri luate impotirva intregii natiuni! si mai ales impotriva celor saraci!(25%!)si 15% din pensii (cat pe ce)
5-MINCINOS- atunci cand sustii un mincinos.Un om care se razgandeste de 3 ori in 5 minute. Care nu are discursuri clare si decise, ferme, si calculate pe care sa nu le schimbe de la 1 minut la altul.Sustinand un mincinos, si tu pro-basist esti mincinos.Sa nu uitam ca a desemnat si sustinut un prim-ministru balbait -Boc.
6- IGNORANT cand sustii un om care, nu a iesit macar sa spuna 2 cuvinte oamenilor care il sustineau pe Raed Arafat, oamenilor care au iesit democratic in strada sa-si spuna off-ul, si si-au luat bastoane pe spate.- oare nu e asta ignoranta?
7-SLAB IN GANDIRE.- slab in gandire pentru ca, inca nu a aflat ca astazi 29 iulie, se voteaza demiterea lui Basescu, pentru ca mai apoi, in cateva luni sa voteze pe oricine doreste,. in toamna poti alege ce presedinte doresti, ce partid doresti.
8-FARA SPERANTA- ii este frica sa spere. Pro -basistului ii este frica sa spere, pentru ca asa cum nu spera in viitorul lui, probasistului ii este teama de viitor. Gandeste negativist, si are impresia ca aceasta este gandirea corecta.
Pro -basistului a gandit mereu negativ, si culmea dorintele i s-au indeplinit pe tot parcursul mandatului lui Basesu -salarii taiate, tva -marit, taxe auto mari, si foarte mari etc etc.
9-NECOMPETITIV. Pentru ca nu rede in fortele sale, pro -basistului ii este teama sa intre in competivitate cu colegii de clasa de serviciu. Asa si intregii natiuni pro-basiste, ii este teama sa intre in competivitate cu celelalte tari europene.
Se complace in situatia in care este, si i se pare absolut normal, ca locul lui sa fie acolo la coada clasamentului.
Iresponsabil- Desi e la conducere de 8 ani, timp in care nu a reusit sa aduca tara la un standard cate de cat occidental (tinand cont de numarul de tbc-isti,"hepatitisti", hoti, corupti, analfabeti etc etc. pro-basistul va da mereu vina pe partide de dinaintea lor. De multe or arunca vina pe, comunism, pe Stefan Cel Mare si unii ajunga pana la Decebal si Burebista.
Pro -basistii nu isi asuma nereusita. Ba din contra -o numeste reusita in mod abuziv.
10 SUPUS.- Pro -basistul este supus celor cu o situatie superioara lor. Astfel incat ii ieste teama sa se intrebe de unde au averile Udrea Cocos Videanu si Umbrarescu.
Nu accepta decat
11 RASIST ("tiganca imputita")
12.BOLNAV -pentru ca se complace in aceasta situatie (spitale inchise, lipsa de medicamente, cei mai multi bolnavi de hepatiota si tbc din Europa.

ps- sa nu incerci sa-mi descrii USL-istul -pentru ca nu sunt usl-ist -sunt ce doresc Pana in toamna am timp (democratic) sa decid cu cine voi vota (si ca presedinte si ca partid).
Deocamdata nu imi doresc decat sa dispara Basescu pe care il urac pana din adancaul inimii.

Culmea BASISMULUI: Sa-l mentii pe Basescu presedinte si in acelasi timp sa iti doresti sa emigrezi in strainatate "la mai bine".

Acum, te rog sa-mi descrii Anti-basistul! (te rog daca se poate, sa nu descrii vreun alt partid, pentru ca aici vorbim exclusiv despre Traian Basescu si ai lui!

| Măduuțaa explică (pentru SaveTheNature):

Deci Pro sau Contra Basescu?

| SaveTheNature a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nu sunt de ajuns argumentele de mai sus? Argumentul contra -basescu! Oamenii o duc inca prost -PUNCT!

| shadovv a răspuns:

Nu! Pentru ca ori ce ai alege alegi acelasi lucru.

| benny a răspuns:

Am votat DA

| MarianWLF a răspuns:

Mda acum cateva minute am raspuns la o astfel de intrebare si un user mi s-a urcat in cap si mi-a spus sa ma duc... asa ca mai bine taclaughing

| raluk27 a răspuns:

Stii ca asta va duce la discutii interminabile si in final ne vom certa ca chiorii, nu? Deci.Da, am votat. Am votat da. Pt ca asa mi se pare normal si corect. Si nu am de gand sa detaliez. Astept sa sara pupinbasistii.

| Helăăăăăuu a răspuns (pentru raluk27):

Pupincuristii lui Basescu care il pupa acolo... si pe chelie. happy

| TakeMeToTheHospital a răspuns (pentru raluk27):

Lasa ca cu Crina Tonescu o sa curga lapte si miere. Nu te mai retin ca trebuie sa te uiti pe Antena 3.

| raluk27 a răspuns (pentru TakeMeToTheHospital):

Prefer sa ma uit pe antena 3, decat la OTV sau LABE 1 Tv. Hai ca deja a aparut un pupinbasist. Cine urmeaza?

| TakeMeToTheHospital a răspuns (pentru raluk27):

Da am zis eu ceva de OTV? Mie mila de voi astia care il injura pe Base si ridica in slavi USL-ul. Vai de voi.

| WR104 a răspuns:

Hai Base.

| benny a răspuns (pentru WR104):

Hai Base unde? la puscarie?

| Măduuțaa explică (pentru benny):

Tari comentarii mai ai laughing

| benny a răspuns (pentru Măduuțaa):

Ma enerveaza orbii astia care tin cu chiorul de basescu laughing

| Măduuțaa explică (pentru benny):

Imi dai un id prin mesaj? Sa dezbatem mai indeaproape situatia big grin.

| Darkmagic a răspuns:

Am votat Da, pentru ca nu sunt un las.
Indiferent de "Da" sau "Nu", alegatorii ar fi trebuit sa iasa la vot pentru ca doar lasilor le e teama de "cvorum" si din aceasta cauza sunt capabili sa stea si sub pat. Serios acum: cine e atat de trepanat incat sa afirme ca alegatorii, in numar de milioane, dau o "lovitura da stat"? big grin
Daca aveau curaj, ieseau 2-3 milioane si votau "NU", oricum, si cu cei de sub pat, pro Basescu, si fara ei, azi ramanem fara "Carmaci". happy

| Măduuțaa explică (pentru Darkmagic):

Basescu a distrus tara asta si tu il vrei? Doamne...Nu te inteleg...Cum de il vrei pe nenorocitul asta care a distrus tara asta mai rau!

| Darkmagic a răspuns (pentru Măduuțaa):

Am spus ca am votat DA, si am mai adaugat ca cine sta acasa e un las. Deci am votat pentru demitere.

| Măduuțaa explică (pentru Darkmagic):

Scuze,nu am vrut sa comentez pentru tine blushing.Mai e unul DarkMagic care a bagat niste comm-uri nasoale si l-a vorbit pe Basescu de bine x-(.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu.

| Nucreeed a răspuns:

Eu am 18 ani dar doar ce i'am implinit acum 2 saptamani si nu mi-am facut buletinu' laughing pentru ca mi'e prea lene... oricum mi'as fi dorit si eu sa STAMPILEZ "DA-u" ala pana sa nu-l mai vada aia de numara voturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la vot doar pentru a-mi exercita dreptul constitutional. Ca poate le venea celor de la sectie vreo idee sa il exercite in locul meu!
Stiu ca indiferent cine ar fi la putere, tot asa va fi situatia in tara. Nimeni nu mai lupta sa ridice tara din ****, lasii pleaca in straintate sa fie slugi la altii. Apoi vin iar in tara si se dau domni, ca au cules capsune de le-au iesit pe ochi.
Pana nu ne trezim, se va alege praful si pulberea de tara asta!

| Shatteredx a răspuns:

Am vrut sa votez insa in drumul spre casa, venind de la tara, am vazut o taraba PDL in care se dadeau carnaciori si cremvusti gratuit doar sa nu votezi, initial vroiam sa refuz dar daca ai fi vazut cremvustii... yam yam

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu am fost la vot, numai am chef sa explic de ce am mai raspuns la o asemenea intrebare, eu niciodata nu am tinut cu basescu sau sa ii fi fost fan vreodata dar nu mai vreau sa vad iar usl-ul la putere mai ales cu Crin Antonescu si Ponta habar n-aveti voi ce miscari facea Crin Antonescu cand era tanar, si prin,, Miscari'' cred ca v-ati prins la ce m-am referit.

| SomeRandomDude a răspuns:

Eu vara nu merg sa votez
Boicotez, boicotez
Eu usor ma prind de cei care ma mint
De-aia nu votez!