| Shukacu a întrebat:

Ce-i care ati votat cu USL sunteti multumiti? Daca da argumentati si de ce...Dar din cate vad eu nu aveti ce zice.

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De ce sa fim multumiti? De rezultatul votului? De noua guvernare USL, care nu a inceput inca? De noul Parlament?
Eu unul deocamdata sunt multumit, pentru ca am votat USL ca sa scap de PDL. Si vad ca incep sa scap.

| Shukacu explică (pentru regis):

Daca ai votat cu usl ar trebuie sa stii ca si in ani anteriorii ce a mai castigat USL, n-a adus nicun beneficiu tarii din potriva...a facut tara de rapa.Si voi inca mai sperati ca va face ceva bun.
Dar vad ca a inceput bine cu marirea tacselor locale si asta e abia inceputu.

| regis a răspuns (pentru Shukacu):

Mda, nici un beneficiu, decat integrarea in NATO, stabilirea datei de aderare la UE, intrarea in Schengen... oops, asta trebuia pe vremea PD-L, dar s-a cam ratat. Dar repet, eu nu am votat USL pentru beneficiile aduse tarii, ci pentru a le da un sut in fund pedeleilor, singurul lucru bun la care ma astept de la ei fiind acesta. Deci te rog nu iti face griji pentru sperantele mele.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu am votat nici USL nici nimic.
Dar cred ca si cei de la USL care au primit avalansa asta de voturi, sunt constienti ca le-au primit pentru ca lumea era scarbita de regimul basescu asa ca a pus stampila pe ULS.

| VadTot a răspuns:

Salut prietene Crede ma ca putini ar fi cei care ar putea sa spuna exact si argumentat de ce au votat cu USL,, Mai ales ca acest partid care nu i altul decat psd.Cel care a guvernat cel mai mult in Romania De la Revolutie pana in prezent..si unde ne au adus? Ne au pus sa i votam pe cei de la pdl si cu basescu in fruntea si acum lumea cica au votat cu usl ca cica n au avut alta alternativa. iar peste patru ani vor vota iarasi cu pdl. pentru ca iarasi cica nu au avut cu cine sa voteze.ani vor trece viata noasta a oamenilor simpli va trece si ei o vor duce bine si ramanem noi sa ne certam pe la colturi si sa ne plangem ca cica nu avem alternativa; asta i baiul in ziua de azi a Romanilor de voteaza prin rotatie.laughing)))deci nu te mai chinui sa afli de ce a votat lumea cu usl ullaughingca ti pierzi timpul de poamana crede ma! Noapte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am votat, dar sunt mulţumit. Poate se vor trezi în sfârşit românii şi îşi vor da seama că toţi sunt o apă şi un pământ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol a fost cu hotii PDL-isti, nasol va fi si cu hotii USL-isti. Ca a fost bine pe vremea lui Nastase-multe-Case sau a lui Tariceanu-Razgindeanu, alea sint povesti. De furat s-a furat si atunci pe rupte, dar s-a uitat pentru ca asa e uitic romanul. Oricum, atunci exista iluzia ca e mai bine, pentru ca veneau bani in tara de la capsunari, acum nu mai vin nici banii aia pentru ca e recesiune si in "tara capsunilor". Problema de baza insa, este ca atita vreme cit tara e condusa de tilhari, bine va fi doar pentru ei, nu si pentru tara. Ei au piinea si cutitul, deci ei fac imparteala. Si fireste ca isi impart lor, iar firmiturile le pastreaza sa imparta si prostimii odata la patru ani, la alegeri. Cum zicea Murphy "zimbeste, in 2013 va fi mai rau".

| Maomau a răspuns:

Da sunt multumit!
Eu am votat USL ca sa-l daramam pe idiotul cu nume urat mirositor care a distrus tara si a bagat-o in datorii uriase pentru a fce NIMIC!
USL-ul ne0a dovedit inca din anul 2000 in guvernarea Nastase ca este capabila sa conduca tara si astfel PIB-ul Romaniei a crescut in acea guvernare cu mai mult de 50%, apoi USL-ul a continuat sa sustina si guvernul Tariceanu si astfel PIB-ul Romaniei s-a DUBLAT!
Au trebuit sa vina la putere securistii comunisti in frunte cu basescu ca tara sa decada atat de mult incat ii trebuie vreo 10 sa ajunga la nivelul in care a fost in guvernarea Tariceanu!
Asa ca TU, si toti cei isteti ca tine, meriti sa traiasca rau, pentru ca nu va duce capul sa intelegeti realitatea!

| Dandanache a răspuns (pentru Maomau):

Crestere economica a fost si in prima perioada a guvernarii basesciene. Guvernarea Tariceanu a fost tot in timpul lui Basescu, iar PSD si PNL au participat la guvernare in ultimii 8 ani. E cea mai buna dovada ca partidele romanesti sunt la fel de incapabile.

| Maomau a răspuns (pentru Dandanache):

Gresit! In aceea perioada basescu era doar un pirtz care isi pierdea timpul prin birturi si nu conducea altceva decat masina sa Dacia!
Tara a condus-o guvernul Tariceanu ...si a condus-o bine... pina cand acest guvern a pierdut alegerile si tara s-a dus de rapa din primele luni ale guvernarii Basescu cu piticul Boc ca figurant!

Răspuns utilizator avertizat
| marinelmomoratoiu a răspuns:

Usl au multe pile deci nu am ce comenta.
Funda?

| AnaHash a răspuns:

Mulțumiți în ce sens? Ca, după părerea mea, nu ar avea cum sa facă ceva într-un timp asa de scurt ca sa ne mulțumească. Cu timpul ce trece, oamenii ce au votat USL își vor da seama dacă e bine sau nu.

| Shukacu explică (pentru AnaHash):

Da corect dar uite care e faza e a 3-a oara de cand usl a castigat alegeriile ar trebui sa-si dea seama oamenii.