| Girly97 a întrebat:

Azi voi fi vizitata la noul si primul meu loc de munca de o persoana pentru protectia muncii. Ce va face?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru ca tot te ocupi cu asa ceva, probabil o sa vrea sa-i faci un masaj. laughing
Sau o sa verifice daca este rezistent patul de masaj; dar sa-i spui sa nu se urce cu picioarele pe el. happy
Glumesc. Daca as fi fost patron ti-as fi spus. In cazul tau cred ca o sa verifice documentatia, daca esti in legatura cu actele.
Probail ca la tine sunt mai interesati inspectorii de la sanepid, in ce priveste igienizarea obiectelor si a textilelor pe care le folosesti.
Oricum, mult succes!

| Bizon95 a răspuns:

Te pune sa alergi 20 de ture, sa faci 70 de flotari si sa spui 200 de Ave Maria rolling on the floor

ce crezi ca o sa faca? o sa verifice daca indeplinesti normele de protectia muncii, care e un manual/brosura pentru fiecare meserie, si deci ar trebui sa stii care sunt, daca esti lasata sa muncesti!

| Sonia822 a răspuns:

Unii exagereaza, pot verifica sanii. Trebuie lenjerie frumoasa. In principiu face instructaj si te consulta, asculta plamanii, ia tensiune.

| Raducons a răspuns:

Prima data cand te angajezi ti se face protectia muncii, prin asta trec toti angajatii.Nu iti face griji vei citi o carte in domeniu si semnezi hartiile care atesta ca ti s-a facut instructajul.

| andreivok a răspuns:

Sunt verificari standard care se fac oriunde te-ai duce sa lucrezi pentru a vedea daca indeplinesti normele de protectie in vigoare. Cel mai bine ar fi sa intrebi un specialist din domeniu daca tot esti putin panicata. Iti recomand cu drag echipa http://protectia-muncii.org