| anonim_4396 a întrebat:

BULETIN FARA RESEDINTA.
Mi-a expirat buletinu' ala de 14 ani cand am implinit 18, si problema e ca n-am resedinta sau vreo proprietate, deci nu pot sa mi-l fac, sunt pielea pooli deci.
Exista vreo solutie?
Buletinu' imi trebuie la angajare?
Pot sa ma angajez cu buletinu' expirat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa ai tu, au parintii, daca stai cu ei si prezinti actul lor de proprietate. Poti fi si amendat pentru nepreschimbarea CI inainte de expirare.
Cartea de identitate este obligatorie la angajare si nu cred ca te angajeaza legal cu una expirata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca n-am parinti?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ai parinti ai avut un tutore legal si ai stat la acesta.