| Habarnam1 a întrebat:

Am 15 ani, în Octombrie fac 16. Și aș vrea să mă mut cu mama în alt oraș. Menționez că parinții mei sunt divorțați. Poate tata să ne facă vreun rău? Să mă ia poliția cu forța de lângă mama?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ceva esential pentru un raspuns corect: la cine ti-a fost stabilit domiciliul (daca parintii au divortat dupa 1.10. 2011) sau cui ai fost incredintat (daca au divortat inainte de data aratata). Spune aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret.