| anonim_4396 a întrebat:

Am achiziționat în urma cu 3 zile de la Vodafone un telefon mobil cu tot cu abonament. Acum regret. Am plătit o taxa la început... Dar acum vreau sa rup contractul. Mai trebuie sa plătesc despăgubiri? În contract este menționată sumă de 200€. Pot ajunge la o înțelegere? Cu telefonul ce fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil va trebui sa platesti in avans toate lunile de contract ramase

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Graba strică treaba, indiferent ca acum regreti, la Vodafone trebuie sa plătesti, daca nu vei plătii, cei de la Vodafone te vor da in judecata si tot vor lua banii de la tine prin orice mijloace, tu cid ai optat pentru abonament Vodafone, cei de la firma Vodafone, au facut copii xerox actelor tale, in special al buletinuli, si te găsesc ăia si in gaură de șarpe daca nu plătesti pana la ultimul leuț Greșelile se plătesc amice.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu telefonul nu il poti vinde atit timp cit nu il plătesti, il ai in custodie pana la achitarea lui, adica este proprietatea Vodafone, este codat in Vodafone, deci nu ai dreptul sub nicio formă sa il vinzi, ca te pun ăia de la Vodafone sa il plătesti de nu i ei pe el cit ai de dat lor.

| dragodana a răspuns:

Salut! Daca vrei sa intrerupi contractul cu Vodafone trebuie sa platesti 200 euro.Stiu,nu merita.
Telefonul poti sa-l vinzi si sa-ti iei altul.
Despre intelegere cu ei-nicio sansa.In momentul in care ai semnat contractul te-ai angajat sa faci ce spune contractul.