| rezervatro a întrebat:

am de completat o declaratie, iar intr-un camp numit "posesor al..." nu stiu ce sa scriu. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| eleaveyou a răspuns:

Daca urmeaza "cu seria si numarul" inseamna ca se refera la buletin. in acest completezi CI daca ai carte de identitate sau BI daca ai buletin de identitate. ( cele noi de plastic se numesc CI )

1 răspuns:
| raluk27 a răspuns:

Ai de capul meulaughing
Posesor al: CI (cartii de identitate, aia de plastic), BI (buletin din ala vechi, gen carnetel) sau P (pasaport), deci in functie de actul tau de identitate, scrii CI sai BI sau P