| tkd1234 a întrebat:

Bună, am o întrebare mi-a fost luat permisul mi s-a facut și dosar penal. Eu acum nu mai sunt în tara, ar fi vreo soluție sa pot conduce?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce legal fara permis si vezi ca in alte tari sunt pedepse mai aspre ca la noi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa aștepți decizia finala in proces si sa recuperezi permisul

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ia gandeste, cum ai putea conduce fara permis in acea tara? Ca sa obtii un permis trebuie sa ai domiciliul in acea tara.

| Hdhdqqef a răspuns:

In cazul in care ti-a fost revocat dreptul de a conduce, nu poti conduce nicaieri. Mai mult, esti si cercetat penal la o unitate de Parchet.