| Joker3134 a întrebat:

In urma unui accident minor,daca masina este lovita nu foarte grav,sa se poata conduce, poti s-o conduci in continuare apoi daca tu nu esti vinovat si nu ti s-a luat permisul? sau ti se va intocmi dosar penal pentru ca nu umbli cu masina in buna stare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O poti conduce in continuare cu dovada de la Politie, pana la repararea ei. Ma refer la masina ta, nu a celui pe care i-ai accidentat-o, ca acolo se plateste imediat din buzunarul propriu daca nu ai asigurare, iar daca ai, se implica agentia de asigurari a ta, care-i plateste reparatiile masinii celui pe care l-ai lovit.
Daca nu ai accidentat pe nimeni si nu ai fugit de la locul accidentului, nu ai de ce sa ti se faca dosar penal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai voie sa circuli 30de la accident, bineintelea cu dovada de reparatie primita de la. politie

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Joker3134):

Daca nu au fost victime doar ramai fara permis