| crinutzu28 a întrebat:

Buna am o nedumerire...pe facebook este o intrebare la care raspunsurile sunt
"stop acta""vreau acta in continuare " si etc dar eu nu stiu ce e acta aceasta...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Acta este o noua lege impusa care va limita internetul, si se spune ca chiar si viata.Inca nu functioneaza, mai trebuie aprobata de Consiliul European. Daca nu te-am lamurit mai citeste aici http://ocupatii.ucoz.ro/load/stop_legea_acta/1-1-0-4,o sa gasesti mai multe informatii.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ACTA, de la initialele cuvintelor englezesti Anti Counterfeiting Trade Agreement, este este un tratat comercial. In limba romana si cu titlul intreg este intitulat "Acord comercial de combatere a contrafacerii între Uniunea Europeană și statele membre ale acesteia, Australia, Canada, Japonia, Republica Coreea, Statele Unite Mexicane, Regatul Maroc, Noua Zeelandă, Republica Singapore, Confederația
Elvețiană și Statele Unite ale Americii".
Lumea se agita deoarece nu stie despre ce este vorba, foarte putini l-au citit si dintre aceia si mai putini l-au inteles. Majoritatea vorbesc doar din auzite. Numai bine!