| Nicolldeniisaa1715 a întrebat:

Bună. Am o prietena în arest preventiv, este majora. Voiam sa va întreb dacă eu fiind minora(17 ani aproape 18) este obligatoriu sa ma prezint cu un părinte? Adică ma pot duce cu buletinul? Locuiesc singura iar părinții mei nu sunt în tara și chiar as vrea sa o vizitez. Am încercat sa caut pe net dar nu am găsit nimic

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a putea vizita o persoana aflata in arest minorul trebuie insotit de un major si, de regula, trebuie sa fie ruda cu persoana arestata.