| Nişka a întrebat:

am si eu nevoie de un raspuns la urmatoarea intrebare: "Cum ar arata trebui sa fie(sa arate) socetatea ideala in viziunea voastra?

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Societatea ideala ar fi cea condusa de idealurile revolutiei franceze:libertate, egalitate, fraternitate.libertatea fiecaruia fara a incalca libertatile celuilalt, egalitatea de a avea toti acleasi oportunitati in viata culturala, sanatate, invatamant si dezvoltarea de afaceri. si in cele din urma dar in nici un caz mai putin importanta dragostea, fraternitatea intre oameni.tratarea aproapelui tau ca pe tine insuti.asta cred ca in mod automat ar crea o societate perfecta. o societate condusa de dragoste respect a aproapelui si tuturor valorilor morale.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără stres cotidian, locuri de muncă stabile, spitale dotate cu aparatură medicală şi respect pentru pacienţi, şcoli curate, parcuri amenajate, etc.
Pa, pa.

| hominid dreak a răspuns:

Exista aceasta societate ideala, bazata pe egalitate : intre gardurile cimitirelor.

| mihaibrasov a răspuns:

Sa se iubeasca oamenii intre ei. Si de la ideea asta orice e frumos intr-o societatea ideala.

| YourDailyApple a răspuns:

Gazata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara boc si basescu!big grin