| Gabriella112 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare sunt ele a la liceu cu frecventa redusa clasa a10 a si sunt insarcinata pot beneficia de indemnizatie de cresterea copilului?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti beneficia, pentru a beneficia trebuia sa fii la cursuri de zi, conform OUG 111/2010, cu md. si compl. ulterioare.
Ai putea beneficia doar daca in ultimii 2 ani ai lucrat cel putin 12 luni ori ai lucrat cateva luni si in restul ai fost in somaj sau concedii medicale.