| adryano_7970 a întrebat:

Buna am un prieten care nu a oprit la semnalul agentului de circulatie ce este asta infractiune sau contraventie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002 (Codul rutier), art. 100, alin. 3, lit. f) fapta respectiva este contraventie si se pedepseste cu 4 sau cinci puncte-amenda.

| Minks a răspuns:

E si infractiune, un barbat a fost impuscat fiindca nu a oprit. happy

| psihox a răspuns:

Ce-i, pinguinule, ai vrea sa ajungi politist? Politistul ti-a pasat o binemeritata palma. Ai un prieten care a demonstrat ca e mai tare decat un politist?

| danco a răspuns:

Prietenul tau e idiot! Daca era in America il oprea pe prost si il izbea cu dintii de asfalt.