| Gbt a întrebat:

as dori sa stiu daca pot primi indemnizatie, liceul l am terminat anul asta, pe 8.07. 2015 am inceput munca, si m am inscris si la facultate dar la fara frecventa, daca raman insarcinata as putea primi indemnizatie?

1 răspuns:
| experience01 a răspuns:

Cand te-ai dus la munca (8.07.2015) ti s-a facut vreun contract de munca, semnat de tine & de angajator? Esti gravida deja sau vrei sa ramai insarcinata cat mai repede ca sa-ti plateasca statul indemnizatie vreo 2 ani?