| abcdefgh a întrebat:

As vrea sa discutam problema cu care se confrunta acum patria noastra, Romania. Tara care odata rasarea mandra n Europa fara rusine care o poarta acum, ca e condusa d niste Tempeli, Handicapati. dracu mai stie ce sunt.Bai oameni buni. Basescu si restul jigodiilor merita sa fie omoroti, pana nu ne omoara ei pe noi. Ne scumpesc mancarea, ne iau banii, ne iau locurile de munca. Din ce mama dracului sa mai traim noi? Din frunzele copacilor(care abia s mai gasesc, dar nu vreau sa intram intr-alta discutie). Cu toate ca aceste proteste, din toata tara tin 0 de 4-5 zile nimeni nu se arata. Porcul de Basescu sta ascuns...Cainii latra, ursu merge. Credeti ca acum ne zbatem degeaba? Sa mergem inainte? Nesimtirea celor din guvern e mare nu va asteptati sa se dea batuti cu usurinta. si totusi... dupa 5 zile sa nu se aratate chiar deloc. asta e pura nesimtire!

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Mai mestere!(daca tot m-ai facut maestru)
Stiindu-ti apartenenta politica,clar manifestata pe aici de multe ori,m-am abtinut sa intru in contradictie cu tine de multe ori,si nu pentru ca nu as avea argumentele la mine,dar PDL-istii imi provoaca repulsie.
Ca om n-am nimic cu tine,iti apreciez inteligenta cand e cazul!
Dar referitor la partidul al carui membru esti,nu pot suporta lichelele care se imbogatesc furand de la gura pensionarilor,copiilor,bugetarilor, veteranilor de razboi, pensionarilor militari etc. Poate suna a placa stricata dar asta simt eu.Nu sunt membru al niciunui partid politic,pentru ca toti cei care intra in politica trebuie sa faca compromisuri,ori eu chiar nu pot!
O sa incerc sa iti raspund pe rand la lucrurile care le-ai adus in discutie,desi mi-ar fi fost mai simplu sa va injur la gramada pe toti PDL-istii,si daca as incepe sa fac asta(desi nu injur de felul meu)cred ca as putea sa va spun "vorbe dulci" doua ore fara sa ma repet.
Referitor la guvernul de tehnocrati,daca ar avea putina minte si mai putin orgoliu(dupa mine doar prostii au orgoliu nemasurat)presedintele tau iubit,Basescu,ar putea aduna din tara asta exact oamenii de care are nevoie:destepti,cinstiti care ar face treaba buna.Te asigur ca am cunoscut oameni de o inteligenta extraordinara dar si de o modestie pe masura,onesti, care ar face fata cu brio in locul unui analfabet ca Funeriu, unei "fotomodele osanzate"ca Udrea(nu am nimic cu doamnele de 40 de ani care normal ca pe ici pe colo mai au cate o pernuta de grasime,dar ca politician intelighent ce te dai,te tii de treaba nu iti fluturi curul osanzat si bratele umflate la vedere)si prezenta ta acolo ar trebui sa se reduca doar la problemele pe care le ai de rezolvat,ca esti membru al guvernului,nu fufa de Bambu; unui Igas pierdut in spatiu de cele mai multe ori si mai ales doamne,Dumnezeule unui Boc batut de soarta!
Deci chiar el, marinarul respins si tratat cu spatele de toti liderii europeni, ar trebui sa se gandeasca la faza cu guvernul de tehnocrati.V-ar salva macar 1% din imaginea terfelita tot de el si sleahta sa!
Referitor la Boc rolling on the floor a tinut criza in frau? Cum? Taind din salarii si drepturile oamenilor si imprumutandu-se la fondul monetar,bagand tara in datorii pe care si stranepotii tai le vor plati? Era mai simplu sa ne vanda dracului,poate ne cumparau englezii sau elvetienii si faceau ceva mai bun pentru noi.
Actuala clasa politica e un mare putregai.II urasc pe toti cu patima! Ai vazut de altfel si reactia strazii; nimeni nu ii doreste nici pe Ponta nici pe Antonescu! Si daca nu suntem atenti,o sa ne alegem fix cu" Dan Diaconescu in direct si in reluare"!
Eu te inteleg ca tu iti faci datoria de onoare pe aici,slujindu-ti stapanii(pentru ca nu se pot numi lideri politici cei care nu sunt receptivi la ideile celorlalti), dar serios Arthur, in conditiile in care 90%din tara asta urasc cu patima noua dictatura, de ce iti place sa fii sclavul lor? Doar pentru bani? Sa fiu al dracu dar ar reusi sa ma cumpere vreunul din "ciumpalacii"astia!

38 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Şi pe cine pui în loc? Cum vor rezolva aceştia locurile de muncă că doar nu vă angajează pe toţi la ferma lui Bombonel.
Se grăbesc cei din opoziţie de parcă ar fi făcut ceva pentru bunăstarea ţării.

| justitiarul a răspuns (pentru Arthur):

Ce zici de un guvern de tehnocrati? Oricum ar fi mai buni decat impiedicatul de Boc!

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Maestre am mai auzit abureala asta. Şi mă rog să-mi explice domnia ta cine va forma acel guvern de tehnocraţi, cumva vreun partid de tehnocraţi? Şi primul ministru cine va fi? Un tehnocrat de talia lui Lolek şi Bolek?
Dintre toţi politicienii de la toate partidele dacă am reuşi să adunăm o mână de oameni care merită tot respectul şi care au mai făcut şi bine ţării înaintea interesului propriu.
Este o şansă, probabilă, cu cei de la Noua Republică, dar e la început.
Nu pot să garantez evoluţiile ulterioare.
http://nouarepublica.ro/

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Împiedicat, împiedicat, dar a ţinut în frâu inflaţia şi criza. Nu e star de cinema sau fotomodel dar de ăştia sunt buni doar pentru politica cluburilor. Te bagi?

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Îmi place răspunsul tău şi la felul cum e scris ai o notă mare. Greşeşti însă în cel puţin două puncte : sunt complet independent din punct de vedere politic dar urăsc comunismul care mi-a afectat în mod major familia de-a lungul timpului ( includ aici şi deportarea în Bărăgan ) iar dintre PSD ( care ştim a cui partid urmaş direct este ) PNL ( cel actual, care reprezintă invenţia şi interesele lui Patriciu ) şi PDL ( care măcar a condamnat comunismul ) dă-mi voie să-l simpatizez pe ultimul.
În fapt sunt regalist ( şi ca tradiţie de familie ) şi pentru a doua oară în viaţă ( prima dată am fost legitimat în PNL - cel adevărat şi cu simpatii regaliste declarate, dar spart în bucăţi de inteligenţa sabotorilor lui Ilici ) mă gândesc serios la Noua Republică pentru că nu văd nici o mişcare regalistă momentan : http://nouarepublica.ro/
Al doilea punct este în legătură cu acuzaţia legată de bani, pe lângă faptul că este de natură penală, te-aş ruga să postezi şi nişte dovezi în altă situaţie te consider un om de nimic!
Banii pentru studii i-am făcut muncind în vacanţe în Germania şi Italia iar familia a m-ai ajutat şi ea.
Sper că te-am lămurit în legătură cu acest lucru. Iar legat de demonstraţii te asigur că se doreşte confiscare acestora de către PSD - PNL, la fel cum s-a confiscat şi revoluţia din ' 89.
Dacă demonstrezi acea acuzaţie îmi cer scuze tuturor în frunte cu tine, dacă nu aştept scuze.

| justitiarul a răspuns (pentru Arthur):

Mai Arthur! Ma intrebam din ce motive un tip inteligent ar putea sustine PDL-ul daca nu unele financiare? Cand 90% din populatie injura PDL-ul tu il sustii,desi spui ca esti independent.
In toate postarile tale pe aici nu sunt singurul care a observat ardoarea cu care aperi PDL-ul! Ce sa inteleg din asta? Ca esti doar un fan impatimit, gen suporter al unei echipe de fotbal? Ok,daca motivele sunt doar astea si nu unele financiare imi cer scuze, desi nu inteleg de ce sustii la acest partid.Dar na, fiecare cu piticii lui.
E clar ca PSD-PNL urmaresc confiscarea demonstratiilor din strada.Cine nu ar face asta? Care opozitie intreaga la minte nu ar profita de mana asta crereasca picata din cer?
Iar monarhia asa cum ti-am mai spus,da, sunt de acord cu ea din toata inima sunt pentru Regele Mihai si Principesa Margareta, dar nu pentru printul Paul si sotia acestuia cu romana ei stricata de mi se intoarce stomacul pe dos cand o aud.

| alexeanca a răspuns (pentru Arthur):

Pe cuvantul tau ca nu esti PDL-ist? Parca ne spuneai ceva,candva,plin de admiratie,despre niste consilieri PDL-isti din Timisoara,care dragii de ei si-au donat leafa pe o luna unor amarati de sinistrati.Mi-ai adus lacrimi in ochi pentru fapta comisa! raised eyebrows
Ne lasi cu aburelile de doi lei arthurica,ne cunoastem de mult pe aici! Dar asa e! Cand vasul se scufunda se dau toti la fund.
Apropo:am si eu o intrebare pentru tine! Consilierii PDL nu au niciun avantaj, traiesc cinstit, doar din leafa oferita de stat? happy

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Regis, e greu dacă nu citeşti cu atenţie ce spun. Şi bunica a înţeles între timp.
Părerea mea aşa cu 10 % cum este ( sper că sondajul nu-ţi aparţine ) este totuşi o părere. Ar putea fi şi de 1%, asta nu contează într-un stat democratic, am dreptul să mi-o exprim.
Repet a milioana oară că prefer PDL-ul caracatiţei roşii PSD-PNL.
Pentru tine şi Hombre, văd că sunteţi în duet, am o propunere legat de ce afirmaţi legat de regalitate vs postările mele. Dacă am pomenit eu vreodată de prinţul Paul ceva legat de subiect, sunt un cretin, provocator de repulsii, dobitoc, animal, golan etc, dar dacă nu am făcut acest lucru e valabilă reciproca? Aşa pentru a nu mai trage concluzii în numele altora şi a le pune în spinare cuvinte pe care nu le-au rostit.
Regis, odată cu studiile superioare ai învăţat să devii ipocrit, violent în exprimare şi intolerant, sau... Ipocrit şi prin faptul că ai postat aici : Nu ti se pare ca ce faci tu e atac la persoana? Iar incepi? postat la 11 Noiembrie. Sau e valabil numai pentru domnia ta?

| Arthur a răspuns (pentru alexeanca):

Vorbeam cu altcineva,

| Arthur a răspuns (pentru alexeanca):

Hop, ţop - vi s-a părut că sunteţi prea puţini doi şi s-a recurs la onor contul paralel. Foarte frumos, felicitări! Nu aveţi curaj să daţi stupizi de pe contul propriu? Ce poţi fi în acest caz : un ipocrit curat sau un curat ipocrit? Asta îmi place la voi că sunteţi sinceri, corecţi şi plini de idei bune.

| alexeanca a răspuns (pentru Arthur):

laughingAm mai fost acuzata ca sunt antiteme dar justitiarul sau hombre niciodata.
Mersi pentru apreciere laughingRecunosc ca pe ei doi imi face placere sa ii votez cu inteligent.Slabiciuni de domnisoara, ce sa faci?winking
E rau sa fii singurul care urla pe aici "traiasca pdl-ul"? In locul tau as iesi in Piata Universitatii! Acolo te faci auzit, nu gluma!
Eu iti dau stupid de cand ma stiu.Atata vreme cat esti sustinator pdl, te votez fix cum vreau si cum meriti. big grin
Ii spuneai lui regis ca e violent in limbaj? Aminteste-ti cum erai tu cu Eliana!

| COD ROSU a răspuns (pentru alexeanca):

Acelasi Arturica plin de frustrari! Nu ma mira laughing

Semnat:
Un vechi prieten COD ROSU!

| regis a răspuns (pentru Arthur):

Scuza-ma, dar esti foarte incoerent. Poate bunica-ta te intelege, mie da-mi voie sa nu te inteleg. Parerea ta e o parere, intr-adevar, dar nu ti-am ingradit eu dreptul de a o avea.
In privinta studiilor superioare, te rog sa te abtii, nu m-ai cunoscut inainte deci nu te poti pronunta pe tema schimbarilor pe care mi le-au produs. Ma bucur insa ca ai ajuns tu sa ma numesti pe mine ipocrit, violent si intolerant, mai ales cand o faci in felul acesta. Dar totusi explica-mi macar la care pasaj te referi, la care postare din 11 noiembrie, pentru ca eu vad ca intrebarea de fata este pusa in ianuarie si nici macar nu am rapsuns la ea. Sau mai bine lasa, oricum nu vei reusi sa legi doua idei sau sa fii cat de cat coerent.

| Arthur a răspuns (pentru alexeanca):

Dacă te crezi domnişoară e treaba ta, numai că Regis şi Hombre trebuie să fie la rândul lor de acord cu acest lucru. Rămâi la unul singur altfel îi pierzi pe amândoi!

| Arthur a răspuns (pentru regis):

Tot eu sunt de vină când nu-ţi recunoşti vorbele? Mai ai aici o porţie de la domnia ta citire : " in realitate oamenii se trag pe cur cand au ceva de pierdut. ", iar atunci tot de politică era vorba. În fine dar eu cu pregătirea şi expertiza mea sunt îngăduitor şi vă asigur că la alegeri nu o să - l nominalizez la preşedinţie pe Traian Băsescu, asta ca să fiţi liniştiţi. Promit.

| regis a răspuns (pentru Arthur):

Mai baiatule, fa-ti un control, ai probeleme grave. Ma bucur ca citezi din clasici, dar nu realizezi ca acel citat nu are nicio legatura cu discutia si nici cu faptul ca nu am postat aici in luna noiembrie.
Una peste alta, esti demn de predecesorii tai - securistii anilor 50 - care obisnuiau sa caute rahat prin trecutul dusmanului de clasa. Macar ei erau la serviciu, ca tot consideri tu asta un argument solid...

| Arthur a răspuns (pentru regis):

Este vorba de noiembrie trecut, cel cu altă " rivoluţie" iar "căcatul " după cum te exprimi domnia ta îţi aparţine şi e postat tot de domnia ta, public.
Crede domnia ta că este necesară continuarea discuţiei pe acelaşi ton şi limbaj nedemn de un om cu studii superioare. De la clone nu am pretenţii, dar de la domnia ta am.
Nu pot să-mi exprim o părere iar domnia ta alta, nu există în vocabularul domniei tale cuvântul toleranţă şi respect pentru părerea celui de lângă tine pe sau cumva crezi că eşti deţinătorul unic al adevărului universal, total şi intergalactic?

| regis a răspuns (pentru Arthur):

Sunt mandru ca imi apartine "cacatul" public in care rascolesti. Dar deja m-am saturat sa iti tot raspund la aberatiile cel mult amuzante pe care le debitezi. M-am lamurit de mult ca esti doar un frustrat suferind de mania persecutiei sau paranoia (vezi doar multiplele acuze aduse unora si altora, ca voteaza de pe conturi duble), un slujitor penibil de-al portocaliilor, depasind in penibilitate chiar si pe celebra doamna Pora (ceea ce sa recunoastem, nu e usor), incapabil sa raspunda argumentat si mai nou absolut incoerent.
Si pentru ca m-am saturat, iti acord onoarea de a fi primul user pe care l-am trecut pe ignore. Good bye.

| justitiarul a răspuns (pentru Arthur):

E interesant ca vorbesti cu mine dar i te adresezi lui regis desi imi spui ca as putea fi si alexeanca.Esti destul de incoerent.
Nu ma compara cu o pustoiaca tare in gura si zapacita de 16 ani cum e asta mica, ce din cand in cand te face praf pe aici, ca ne certam urat.Eu nu te-am acuzat ca ai fi ce nu esti!
Esti un tip inteligent dar prea implicat intr-o politica nesanatoasa dusa de PDL.Asta e cel mai mare pacat.Cat de independent te-ai da tu,se vede de la o posta din raspunsurile tale cui ii canti serenade.Dar e posibil sa iti schimbi optiunea, pentru ca asa cum stim, politica e o amanta ce i-a dezamagit pe multi.
Nu am conturi paralele ca nu am nevoie.Ma pis pe voturi(daca esti interesat)si am votat si voi vota asa cum consider, fara sa-ti dau tie explicatii.Capisci?
Si pentru ca tot m-ai bagat in discutie, "cacatul",din punctul meu de vedere, e un cuvant normal, obisnuit pe care il gasesti si in dex iar Regis nu a fost niciodata ipocrit desi am schimbat doar cateva randuri pe aici cu el.Salutari!

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Stimate prieten timişorean, pare puţin incoerent şirul răspunsurilor datorită faptului că aveam mai multe discuţii în paralel, dar esenţa este aceeaşi.Am avut un sentiment de vedere dublă când am văzut trezit din somnul de nouă zile tocmai în acea zi şi la acea oră din zi când discutam şi noi ca oamenii maturi problemele ţării pe domnul user Alex...
Care domn nu s-a dus la prima pagină pe TPU ci a picat direct peste noi care aveam ceva vreme de când discutam nevăzuţi de lumea care aleargă în mod normal pe prima pagină. Apoi am mai văzut că eşti pomenit de multe ori de către acel cont, şi de fiecare dată pozitiv. Apoi dacă spui că e domnişoară şi o şi caracterizezi să înţeleg că vă
cunoaşteţi? Adaugă şi faptul că e din Timişoara şi spui că are 16 ani când pe profil scrie că e născută pe 30 XI 2001 şi activează pe TPU de la 9 ani neînpliniţi. Cât despre vârstă dă-mi voie să mai am dubii şi aici: ce zici de acest răspuns : " Un putoi ca tine numai cand o vedea pe aia dezbracata isi dadea drumul fara sa mai fie nevoie de atingeri. ", o fi de puştoaică?
Despre voturi nu ţi-am pomenit nimic, de ce le-ai băgat în discuţie?
Despre tine şi Regis am avut şi am o părere bună legată de intelect şi verticalitate, dar de ce nu lăsaţi omul să aibă părerea lui ( adică mă refer la mine )? Din această cauză l-am făcut ipocrit pentru că tot domnia sa se plângea de acest lucru într-o postare referindu-se şi la atacul la persoană. De ce nu e valabil şi pentru cei cu care poartă o discuţie care orişicum nu are repercursiuni în plan politic, acelaşi lucru te întreb şi pe domnia ta.
Legat de faza cu " căcatul ", cum zici, dar cunoştinţa noastră comună spunea undeva : " Corecturile de după observaţii nu prea fac cinste. "
Îmi pare rău că s-a supărat dar aşa e românul, pune pasiune în tot ce ţine de politică, femei şi fotbal.
Mă alătur aceloraşi salutări. Noapte bună!

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Nu stiu, tu si Regis, de ce-i dati atita atentie lui Arthur. E inutil sa incerci sa scoti ceva de unde nu-i. Si faptul ca-i PDL-ist convins, nu ma mai surprinde deloc, "cin' s-aseamana s-aduna". Ciudat este ca hotii, escrocii, oportunistii si lingaii din PDL, se trag din vechiul partid comunist, iar Arthur nu exista pe vremea lor, el face parte din noua generatie care ar fi trebuit sa aiba o minte clara si sanatoasa. Iar asta-i trist, ca multi dintre cei tineri, cei nascuti dupa revolutie, sint la fel ca securistii si nomenclaturistii epocii de aur. In alta ordine de idei, tactica abordata e amuzanta. Se cearta cu voi si va trosneste, da' in final arunca si bombonica, va stimeaza si va apreciaza. Genul asta de psihologie cred ca se invata la scoala de farmat membri de partid, celebra Stefan Gheorghiu. Acolo oamenii erau invatati sa conduca prostimea mintind si manipulind, dar si sa denigreze pe cine trebuia executat (asta fiind tot o forma de manipulare).

| justitiarul a răspuns (pentru Arthur):

Alexeanca si-a dat in nenumarate randuri varsta pe aici si evident ca pentru acest lucru nu trebuia sa o cunosc personal. Daca are sau nu 16 ani, daca e sau nu domnisoara(desi uneori parea feminista convinsa)e problema ei.Eu iau lucrurile asa cum le vad:pe tine te consider tip,desi am primit ceva mesaje in care unii isi exprimau indoiala cu privire la genul din care faci parte,aici esti Arthur, deci esti tip.
Am observat ca alexeanca imi urmareste raspunsurile si intevine, dar iarasi asta nu e treaba mea.Era o vreme cand si cu antiteme se intampla acelasi lucru si ne-au acuzat ca am fi gay,apoi tata si fiu etc.
Asta nu e motiv insa sa devii paranoic si sa ma acuzi de ceva ce nu am facut si de ceea ce nu sunt.
Cat despre mesajul din privat,mersi,i-am trimis scuzele tale si lui Regis,nu stiu daca ti le va accepta.
Eu ti le accept, conditia fiind sa nu ma acuzi de conturi duble, ca nu am nevoie de doua conturi ca sa ma fac inteles.Eu pot si de pe unul singur.Cine nu poate, sa apeleze la dublura.Am mai fost acuzat ca as fi fiul lui ardnaxur, ba chiar ardnaxur in persoana.Na!
De fapt interventia ta, mi-a deschis ochii asupra unei astfel de dubluri(la nivel inalt ca sa zic asa)dar pentru ca nu am probe si imi displace sa par paranoic, am sa ma abtin.In fond nu e treaba mea ce fac altii.
Salutari!

| Arthur a răspuns (pentru justitiarul):

Bine justiţiarule şi mulţumesc pentru serviciu. Eu nu aveam cum să spun că eşti ardnaxur pentru că doamna profesoară locuieşte în celălalt colţ de ţară şi se plimbă pe faleză eventual nu pe Calea Aradului. În afară de politică nu cred că avem păreri prea diferite, despre viaţă în general, iar părerea mea politică nu cred că-ţi poate influenţa în mod direct viaţa. Nu văd rostul încrâncenării.
O duminică plăcută!

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Ha ha ha, pai si mie mi s-a spus ca sint fiul lui Andraxur.

| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, nu ii dam chiar atata atentie. Ma distra insa felul in care isi argumenta opiniile, de multe ori fara a crede nici el in ele si imi face placere sa "demolez" cliseele basiste, deja binecunoscute. Din momentul in care s-a sarit calul si si-a pierdut coerenta, eu unul nu ii mau dau atentie, drept dovada l-am si trecut pe ignore.

| justitiarul a răspuns (pentru Arthur):

Mai mestere!(daca tot m-ai facut maestru)
Stiindu-ti apartenenta politica,clar manifestata pe aici de multe ori,m-am abtinut sa intru in contradictie cu tine de multe ori,si nu pentru ca nu as avea argumentele la mine,dar PDL-istii imi provoaca repulsie.
Ca om n-am nimic cu tine,iti apreciez inteligenta cand e cazul!
Dar referitor la partidul al carui membru esti,nu pot suporta lichelele care se imbogatesc furand de la gura pensionarilor,copiilor,bugetarilor, veteranilor de razboi, pensionarilor militari etc. Poate suna a placa stricata dar asta simt eu.Nu sunt membru al niciunui partid politic,pentru ca toti cei care intra in politica trebuie sa faca compromisuri,ori eu chiar nu pot!
O sa incerc sa iti raspund pe rand la lucrurile care le-ai adus in discutie,desi mi-ar fi fost mai simplu sa va injur la gramada pe toti PDL-istii,si daca as incepe sa fac asta(desi nu injur de felul meu)cred ca as putea sa va spun "vorbe dulci" doua ore fara sa ma repet.
Referitor la guvernul de tehnocrati,daca ar avea putina minte si mai putin orgoliu(dupa mine doar prostii au orgoliu nemasurat)presedintele tau iubit,Basescu,ar putea aduna din tara asta exact oamenii de care are nevoie:destepti,cinstiti care ar face treaba buna.Te asigur ca am cunoscut oameni de o inteligenta extraordinara dar si de o modestie pe masura,onesti, care ar face fata cu brio in locul unui analfabet ca Funeriu, unei "fotomodele osanzate"ca Udrea(nu am nimic cu doamnele de 40 de ani care normal ca pe ici pe colo mai au cate o pernuta de grasime,dar ca politician intelighent ce te dai,te tii de treaba nu iti fluturi curul osanzat si bratele umflate la vedere)si prezenta ta acolo ar trebui sa se reduca doar la problemele pe care le ai de rezolvat,ca esti membru al guvernului,nu fufa de Bambu; unui Igas pierdut in spatiu de cele mai multe ori si mai ales doamne,Dumnezeule unui Boc batut de soarta!
Deci chiar el, marinarul respins si tratat cu spatele de toti liderii europeni, ar trebui sa se gandeasca la faza cu guvernul de tehnocrati.V-ar salva macar 1% din imaginea terfelita tot de el si sleahta sa!
Referitor la Boc rolling on the floor a tinut criza in frau? Cum? Taind din salarii si drepturile oamenilor si imprumutandu-se la fondul monetar,bagand tara in datorii pe care si stranepotii tai le vor plati? Era mai simplu sa ne vanda dracului,poate ne cumparau englezii sau elvetienii si faceau ceva mai bun pentru noi.
Actuala clasa politica e un mare putregai.II urasc pe toti cu patima! Ai vazut de altfel si reactia strazii; nimeni nu ii doreste nici pe Ponta nici pe Antonescu! Si daca nu suntem atenti,o sa ne alegem fix cu" Dan Diaconescu in direct si in reluare"!
Eu te inteleg ca tu iti faci datoria de onoare pe aici,slujindu-ti stapanii(pentru ca nu se pot numi lideri politici cei care nu sunt receptivi la ideile celorlalti), dar serios Arthur, in conditiile in care 90%din tara asta urasc cu patima noua dictatura, de ce iti place sa fii sclavul lor? Doar pentru bani? Sa fiu al dracu dar ar reusi sa ma cumpere vreunul din "ciumpalacii"astia!

| Arthur a răspuns:

@regis Ai editat maestre, iniţial ai scris " căcat " în loc de actualul " rahat ".

| harciog a răspuns:

Jeguri ordinare sintem cu totii.Inca nu ne dam seama ca am trindavit, inca trindavim si vrem sa mai trindavim nefacind nimic decit sa dam jos si sa ridicam oameni in fotolii, nu pentru mult timp insa.Nu stim altceva decit porcii, porcii, pe doi chiar i-am impuscat intr-o zi de Craciun.Au venit altii care ne-au batut cu minerii de ne-au iesit ochii din orbite.Astia stau ascunsi porcii.Ailanti n-au stat, au iesit la rampa si au chemat minerii.Ii aducem inapoi ca au facut bine.Sa va spun pretul fiecarui participant la mitingul de Joi seara 19-01-2012,organizat de PDL? 150 lei de persoana plus mincarea servita in autobuze.Asta sintem.Ne vindem pentru o masa.Succes.Acum,va jur pe ce vreti,le doresc caderea astora.Le-o doresc din toata inima pentru ca, desi stiu ca nu ne vom ridica niciodata urlind, chiar sint curios unde se va ajunge.

| Hirako a răspuns:

Aici gresesti.Ai dreptate ca sunt jigodii, ca ne fac de rusine si ca ne iau perna de sub cap, dar in tara nu exista nicun protest adevarat.

In Bucuresti abia au iesit 1000-2000 de oameni.Din 22 de milioane.Iti dai seama ce numar neinsemnat?
In Alba Iulia au iesit vreo 30 laughing

Un protest adevarat trebuie sa aiba cel putin un sfert din populatia tarii, adica in jur de 5 milioane de oameni iesiti in strada.Cred ca mai avem de asteptat...

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Hirako):

Păi, oficial, cică în toata ţara au ieşit vreo 14000 de oameni. Ar mai trebui 2 zerouri, atunci mai vorbesc şi eu de ceva mişcare. Doar că oamenii s-or plictisi într-o zi şi n-o să fie nimic.

| olian a răspuns:

E pacat ca nu iasa toata lumea,e pacat ca uni la ora asta ingheata de frig la protest si alti stau la caldura,haideti sa iese toata lumea, in parlament sunt cateva sute de persoane dar noi suntem milioane impotriva lor, ma rog sa se rezolvz ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista solutii ca tara sa se refaca.Trebuiesc inlaturati astia de la conducere pina nu ne ia si aerul pe care il respiram.Am avut destula rabdare cu ei. Daca nu iesim in masa mare, ca sa le tremure chilotii de frica, nu vom reusi.Au distrus destul.Trebuie sa inversam lucrurile.Cu cit mai repede cu atit mai bine.

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista solutii scumpete? Ne zici si noua citeva rogu-te, in afara de a oracai pe strada?

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista solutii fratilor.Ne asigura Ivancea2.Iesiti si tipati tare fratilor. Dati eventual cu bordurile in cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru harciog):

Scumpete te adresezi unei fete.Eu nu sint fata.Si mai usor cu capul ca spargi bordurile si te pune Basescu sa le platesti.

| ChristiaNNN a răspuns:

Inainte de toate as dori sa nu fiu interpretat gresit, nu, nu sunt pro Basescu si nici pro Boc, dar de ce acuzam numai conducerea actuala? Ok, o acuzam pentru ca au luat anumite decizii de toata jena, dar sa ne intoarcem putin prin anii '90 si sa ne amintim de "salvatotul"Ion Iliescu si al lui FSN, ulterior PSDR, actualmente PSD. A venit ca un salvator al neamului, un eliberator. Ok, dar nu cumva de acolo ni se trag ponoasele? Nu cumva de la democratia inteleasa pe dos de oameni? Nu cumva de la privatizarile si distrugerile in masa a marilor companii si fabrici? O sa-mi spuneti ca sunt pro Basescu si alte chestii, nu, nu sunt pro Basescu. Si eu vreau ca acest Guvern incompetent sa pice.

P.S. Am o intrebare pentru tine: daca pleaca Basescu, cine vrei sa vina? Crezi ca e cineva competent?

| Flavian22 a răspuns:

Eu zica ca esti o mare discrimianare fata de noi cetatenii Romaniei Nu se poate asa ceva!

| 999Zoso a răspuns:

Are Matrozu ceva personal cu noi.

| alexandria a răspuns:

Asta ase e se ascunda de teama de a nu fi "omorati" de protestele oamenilor.