| anonim_4396 a întrebat:

Buna Asta'seara am avut parte de o intamplare foarte urata.Veneam cu verisoara mea din oras si era ora 9 seara. Avem ambele 12 ani facuti de curand.Nu mai era foarte mult pana acasa.Si am vazut niste tiganci de maxim 15 ani.Verisoara mea o stia pentru ca tiganca a fugarit-o si a aruncat cu sticla de bere dupa ea (sticla de ciob).Si imi zice imediat "repede sa traversam ca uite-le pe alea care s-au luat de mine". Cand sa traversam ne-a vazut tiganca si imediat sa traverseze si ea sa ne prinda.Noi am vrut sa o luam inapoi si a inceput sa ne alerge.Verisoara mea a reusit sa intre intr-o pescarie si sa stea acolo.Eu nu, pentru ca deja apucasem sa fug 2 pasi si nu mai puteam sa ma intorc la pescarie ca era tiganca.Cand a vazut ca varamea a intrat acolo,a lasat-o.S-a intors tiganca odata si a inceput sa ma fugareasca, sa tipe dupa mine "daca te prind te omor etc."M-a alergat vreo 2 strazi cu cea mai mare viteza.Nu m-a prins pt ca m-am ascuns.Am plecat acasa fugind si eram speriata.Le-am spus parintilor si au zis cand ies cu ei sa le-o arat pe aia.Varamea l-a sunat pe fratimio sa ii spuna chestia aia cand era la pescarie si s-a dus si a luat-o.Parintii au zis ca se rezolva ca ii face scandal, cheama politia.Fratele meu nu poate sa o bata ca are buletin, poate sa il ia politia.Nu stiu ce sa fac, sunt speriata. Aveti niste video-uri cu bataie? Nu autoaparare.Ca vreau sa dau eu, nu ea.Stiti cum sa rezolv situatia? Mentionez ca aia doarme pe strazi.As vrea sa o bage la inchisoare,sa ii dea amenda, ceva.Pe cine sa chem sa rezolve (politie sau orice). Multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Barb0Senpai a răspuns:

Buna! Vad ca ai o situatie destul de delicata... In primul rand cu tiganii nu te poti lua: daca o bati pe ea vine satra si iese si mai urat! Poti suna la politie impreuna cu parintii tai si sa le-o arati, bine inteles fara ca ea sa te vada. Ea nu poate face inchisoare si un proces ar fi in dezavantajul tau. De aceea cel mai bine ar fi sa o eviti deocamdata. In orice caz, in caz ca se ajunge la asta (repet, DOAR in cazul in care te ataca ea) cel mai bine ar fi sa fugi, pentru ca daca o ataci isi va chema fratii si satra si nu va fi bine... Pentru orice eventualitate, acestea sunt niste sfaturi: 1. Cea mai simpla varianta ar fi sa iti cumperi spray cu piper de la un magazin de munitie sau ceva cu autoaparare. Sprayul este vreo 15 lei si nu trebuie sa fi major pentru a il achizitiona. Daca cumperi sprayul, va trebuii sa il tii la indemana, in geanta sau intr-un buzunar mai adanc. Cand te va mai urmari, o astepti fara sa o lasi sa vada sprayul si cand este aproape de tine si te prinde ii dai cu spray in ochi (repet, cand esti APROAPE). Astfel ea va sta pe jos minim 5 minute si vei avea oportunitatea de a fugi.
2. Aici ai un episod ce iti va arata cum sa dai un pumn: https://www.youtube.com/watch?v=HSmFMNfQwZ8.Din moment ce este fata, o poti lovi in sani sau in zona genitala, daca ajungi la nas ar fi bestial, dar nu face nimic pana nu ai ocazia. Nu uita! Nu te aventura in mai multe batai! Dupa ce ai lasat-o pe jos, fugi.
Sper ca te-am ajutat pentru moment, daca nici una din aceste situatii nu iti sunt clare sau nu crezi ca te pot ajuta, sau vrei mai multe sfaturi, imi poti trimite mesaj oricand si discutam, ok?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce pescarie era deschisa la acea ora?

| IonutCG90 a răspuns:

Bună, da-le bătaie pân' le sare smalțu'. big grin... Păi eu zic să lași părinții să se ocupe, poți să faci următorul experiment, dacă ști zona în care se plimbă acele țigănci, mergi cu părinții vă separați și el intră într-un magazin sau bar din apropiere, îți lasă un telefon mobil, dacă o vezi, pac l-ai sunat și o prinde. Toată treaba asta durează maxim 2-5 ore. Nu au ce căuta genul ăsta de persoane pe străzi. Eu pentru ei am o singură soluție dar n-o spun pentru că se supără TPU pe mine și mă pedepsește big grin tongue