| Biabia18 a întrebat:

Buna,
Astăzi am facut o sesizare telefonică către poliția locală cu privința la o vecina. Problema e ca nu am folosit identitatea mea si am zis un nume aleatoriu si am zis ca adresa mea e cea de pe strada si blocul unde stau doar ca alta scara si alt apartament. Eu nu știam ca daca zic apartamentul 16 acesta nu se găsește in acea scara ci chiar in scara mea, adică aceea sunt vecinii mei de la parter. Întrebarea mea e daca aceștia o sa știe ceva? Adică vor primi prin posta ceva de la poliție sau vor fi înștiințați cumva? Atâta timp cat nu am folosit numele lor?

PS: reclamația cu privire la vecina a fost una minora, nici măcar nu a primit amenda

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Stai fara grija. La cat de incoerent esti nu te baga nimeni in seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod sigur cineva de la politie se va duce la adresa aia sa puna intrebari daca sesizarea ta este luata in calcul