| Dru a întrebat:

Auzisem acum ceva timp cativa vecini de`ai mei vorbind la scara ca poti sa calatoresti in unele tari numai cu buletinul, adica nu-ti mai trebuie pasaport. As vrea sa stiu daca este adevarat si daca pot calatori in italia numai cu buletinul.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat, se poate calatori in Italia numai cu cartea de identitate. Numai bine!

| foxi a răspuns:

Se poate in Serbia, Macedonia

| andreutza_5786 a răspuns:

Da.de cand am intrat in u. e. putem calatorii in unele tari cu buletinul

| 4242 a răspuns:

Da poti calatori in Italia numai cu buletinul, calatorie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
pe acest site al Ministerului de Interne al Romaniei ai informatii precise despre conditiile de calatorie (pasaport, buletin identitate) in toate tarile vezi butoanele cu link-uri - in ordine alfabetica http://www.mae.ro/index.php?unde=doc&id=29605&idlnk=3&cat=29919

| Dru explică:

Multumesc mult pentru. raspunsuri.

| Dru explică:

Multumesc mult logan.

| cristinik_7022 a răspuns:

In tarile Uniunii Europene poti sa calatoresti decat cu buletinul din cate stiu eu.:d

| Tavi86 a răspuns:

Din August poti calatori cu buletinu si in Serbia datorita unui amendament