| Utilizatoare123 a întrebat:

Eu nu am pasaport. Pot calatori in Italia doar cu buletinul? (Am peste 18 ani)

Răspuns Câştigător
| Smolbean a răspuns:

Da, poti

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești românaș, da

| johnnny123 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta acum câteva zile și ai primit destule răspunsuri.

Dacă raspunsurile nu ti s-au părut suficient de convingătoare, ai fi putut să depui un minim de efort și să cauți informația direct pe situl Ministerului Afacerilor Externe, unde scrie clar așa:

"Italia - Condiţii de intrare şi regim de şedere:
Cetăţenii români nu au nevoie de viză pentru a călători în Italia.
Intrarea în Italia este permisă cu paşaportul sau cartea de identitate în curs de valabilitate."

Dar nu-i așa că-i mult mai mișto să caute altcineva?

| Utilizatoare123 explică (pentru johnnny123):

,,Dar nu-i așa că-i mult mai mișto să caute altcineva?" - site-ul se numeste Toti Pentru Unu. Se presupune ca aici lumea se ajuta. Dar daca nu vrei sa ajuti, de ce mai raspunzi asa de arogant?

| johnnny123 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Dar de cât ajutor ai nevoie pentru a obține răspunsul la o întrebare atât de simplă, la care ai fi putut găsi răspunsul și pe cont propriu cu un minim de efort?

Trebuie să-ți răspundă 10 oameni? 20? 50?

| Utilizatoare123 explică (pentru johnnny123):

Exagerezi. Se posteaza orice fel intrebare, atat timp cat e decenta. E site-ul tau cumva? Regulile tale?
De ce ai raspuns daca ti se pare ca intrebarea e simpla si nu merita raspuns laughing Ca sa faci morala? Uite, asta e un exemplu clasic de om bagacios si uracios, care isi varsa frustrarile pe net. Iti doresc intelepciune si multe bucurii in viata, ca sunt sigura ca nu prea ai.

| johnnny123 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Tu ai sărit de la o amărâtă de întrebare la analiza mea psihologică și la concluzii despre viața mea și cantitatea de bucurie din ea.

Dar eu sunt cel care exagerează, este frustrat și face morală. Am înțeles, ai perfectă dreptate.

| Utilizatoare123 explică (pentru johnnny123):

Pai esti. Daca nu erai, nu raspundeai la intrebarea mea cu atata aroganta si alte observatii irelevante; treceai mai departe. Cum tu ai fost irelevant, si eu mi-am permis sa comentez atitudinea ta acra.

| johnnny123 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Ai în continuare dificultăți în a-ți găsi cuvintele.

Cuvintele pe care le cauți sunt "Mulțumesc pentru că mi-ai găsit informația pe care o căutam și pentru că m-ai învățat în ce sursă oficială să caut în viitor."

| sabin89 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Eu nu m-as lansa intr-o conversatie cu un arogant.

| ReddY25 a răspuns:

Daa

Răspuns utilizator avertizat
| Mitzupitzu a răspuns:

Da.

| Larisse7 a răspuns:

Da.