| pitbull93 a întrebat:

cam cate intrebari poti sa gresesti din 1471, ca sa fi pregatit sa dai examenul la categoria b? nu stiu daca m-am exprimat corect

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru categoria B trebuie sa raspunzi corect la cel putin 22 de intrebari din cele 26 puse, acesta reprezentand cca 85%. Extrapoland inseamna ca trebuie sa nu gresesti la mai mult de 15% din 1471, desi asta nu-ti asigura trecerea examenului, deoarece se poate ca majoritatea intrebarilor primite sa fie dintre aceste 15% pe care nu le stii, la limita chiar toate. Pentru a fi sigur de promovarea examenului trebuie sa nu gresesti mai mult de 4 din 1471. Craciun Fericit!

| mgtow a răspuns:

Nu conteaza, important e sa faci chestionarele bine si sa ai putine greseli. Fii optimist si gandeste-te ca examenul va fi usor, ai sa vezi ca o sa il treci.

| Laurretta a răspuns:

Ca să treci examenul (teorie) la categoria B(este valabil pentru toate categoriile) nu trebuie să mai mult de 4 greșeli (să greșești 4 întrebări) din 40 de întrebări!
Baftă!