| UneRencontre a întrebat:

Ce imi puteti spune despre fostul presedinte Emil Constantinescu? Stiu doar ca a fost presedinte in perioada 1996-200. Astept si raspunsuri subiective. Multumesc

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O mica biografie vezi aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Emil_Constantinescu
Parerea mea este ca a fost cel mai slab presedinte al Romaniei de pana acum. De altfel chiar el recunostea ca "M-au invins organele."

| UneRencontre explică (pentru Ioandelasal):

Slab in sensul ca nu a indeplinit indatoririle fata de popor sau ca nu a facut fata acelor organe? Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru UneRencontre):

Si una si alta.

| RAY a răspuns:

Din cate am citit/auzit a fost slab, acum nu stiu, nu imi amintesc de atunci

| relian a răspuns:

Cine sa fie un alt talhar pus sa conduca ROun nepriceput care credea cand sta pe margine ca e usor si simplu sa conduci o tara.Asa de pe margine e usor mai ales cand esti tilhar laughing o tara se conduce f usor atunci cand esti cinstit, atunci cand vrei sati ajuti semenii.Nu exista nici un politician roman dupa 89 cinstit.Asta cred ca spune tot.Asa ca om politic este zero sa nu zic mai rau laughing habar n-are de nici nele sau navea.Este daca vrei un fel de soarece de casa daca cumva l-ai dat afaara la prima bruma il gasesti tapan laughing cu astfel de exemplare si cu populatia tarii asteaia nu faci nimic.Deci a fost asa doara un nume,vorba vine ca fost presedinte,era de decor asa cum is toti parlamentarii si acum,habar n-au de nimic, ce stiu este ca ei trebuie sa fure, ei gandesc ca daca au fost alesi deacum is proprietari pe mosia mai s tiu cui, cu astfel de gandire neam dat dracu.Ce fac astia azi adica fura, modifica legi si etc in favoarea lor asa a facut si ala, doara ca peatunci erau la inceputlaughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Ca grad de inteligenta? Foarte scazut!
Ca haimana? Bine motivat!
Santajabil 100%!
O nulitate! Si-au facut toti smecherii, mendrele in fata si spatele lui!
Un papitoi! L-am cunoscut si personal!

| Sima_Rares_2000 a răspuns:

A fost cadru didactic al Facultatii de Geologie a Universitatii din Bucuresti, s-a nascut in Tighina(Rep.Moldova),era originar din Oltenia, avea 8 frati, După căderea dictaturii comuniste (decembrie 1989), s-a angajat împreună cu colegi universitari.În 1996, CDR a câștigat alegerile locale și parlamentare iar Emil Constantinescu a fost ales prin vot direct (cu 7 milioane de voturi) Președintele României, pentru un mandat de patru ani.