| Iuliana157673 a întrebat:

daca am aproape 18 ani am dreptul de a depune o plangere la politie fara a fi nevoie de prezenta parintilor?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Plangerea poti sa o scrii singura, dar trebuie semnata si de un parinte, care sa fie prezent cu tine, in momentul depunerii plangerii.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune plangere penala si singura, dar aceasta trebuie sa fie semnata si de un parinte.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti. Pentru ca ai,, aproape" 18 ani, nu i-ai implinit. Nu e logic?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca ai 12 ani sau 17 ani si 11 luni e fix acelasi lucru

| Alex99999999 a răspuns:

Pai,sa o luam logic. La 18 ani esti majora, adulta. Deci nu mai ai nevoie de parinti... Faza ca ai Aproape 18 ani, in cazul asta... Naspa.nu cred ca poti