| Blablaabla6606006 a întrebat:

De curand mi-a murit un parinte. Vreau sa intreb daca la scoala o sa mai primesc bursa de merit?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura bursa de merit cu parintii, aceasta are legatura doar cu situatia ta la invatatura, asa ca o sa primesti daca inveti foarte bine.

| AlexValentinn a răspuns:

Primesti niste bani, dar nu se numeste bursa de merit. Se numeste pensie. Si o sa o primesti pana la 26 de ani maxim, asta daca iti continui studiile pana atunci. Practic o primesti pana termini studiile dar nu dupa varsta de 26 de ani. Daca dupa ce termini liceul nu mai faci alte studii nu mai primesti, daca continui cu facultate o primesti pana termin facultatea si maxim 26 de ani varsta.