Întrebare recomandată | SuperGirl122222222222 a întrebat:

eu trebuie sa plec din Tara saptamana viitoare urgent.am o intrebare.Se poate face buletin la urgente? ..pentru ca mie mi-a fost furat portofelul.si am nevoie urgent.cam cat ma costa? Dau funda,

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Furtul trebuie declarat la politia de domiciliu, in termen de 48 ore.
Ai pierdut o ocazie buna de a obtine alta carte de identitate(nu buletin) cu ocazia alegerilor, ti-l facea pe loc sau in 1-2 zile, daca mergeai saptamana trecuta.
Reglementarile legale nu prevad urgenta la CI dar poti vorbi cu functionarul de la SPCLEP si sa-l rogi sa te ajute in acest sens.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da,se poate.
O seara buna!

| Pufffx a răspuns:

Da din cate stiu se poate face du-te si te intereseaza la politie si ar trebui sa coste pana in 50 de lei stiu ca daca il declarai pierdut plateai amenda dar daca il declari furat nu are ce sa iti faca.Bafta:*.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Da se poate dar platesti o suma

| vaRonel a răspuns:

Poti sa faci, dar tot o sa dureze cateva zile si trebuie sa te duci cu biletul de avion sau dovada ca trebuie sa pleci din tara.
Bafta.

| ClaraStf a răspuns:

Pe mine m-a costat 7 lei acum 2 ani si mi l-au facut in 24 de ore. declara-l furat si arata biletul de avion/autocar sau ceva care sa demonstreze ca intr-adevar pleci