| KatVonB a întrebat:

Daca plec din tara, mai am nevoie de pasaport tinand cont ca am buletin?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de țara de destinație, dacă se află în Uniunea Europeană nu este nevoie de pașaport, în restul țărilor, da!
Călătorie plăcută.
Pa, pa.

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde unde vrei sa te duci

| cat a răspuns:

Cu buletin poti merge numai in tarile UE pentru restul ai nevoie de pasaport.

| Dumnezău a răspuns:

Normal ca ai nevoie si de pasaport, cum iti imaginezi ca poti trece granita? Daca nu ma insel, cred ca ai nevoie si de procura.winking

| oannabomboana a răspuns:

Daca esti minora iti va trebui procura chiar daca ai buletin. Daca esti majora poti calatori in U.E fara pasaport!

| nightcrawler441 a răspuns:

Pentru ce naiba sa iti trebuiasca procura laughing daca pleci intr-o tara care apartine de U.E. nu iti trebuie` pasaport.