| al3 a întrebat:

in seara asta am fost depasita pe linia continua si am fost oprita de politie ca martor,dar mi-a cerut numarul de telefon, de ce?!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel care te-a depasit va fi sanctionat contraventional. In eventualitatea ca va face plangere contraventionala vei putea fi ascultata ca martor in proces.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Soferul vinovat poate sa conteste amenda si atunci s-ar putea sa fi chemata sa depui marturie. In afara de timpul pierdut pe la politie, nu ti-se intampla nimic.

| VadTot a răspuns:

Sa Te invite la o Cafea?laughing)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru a va informa in cazul ca persoana contesta amenda, sa va prezentati ca martor la tribunal.Nu erati obligata sa dati numarul, dar pentru ei e mai simplu.

| albastrualb77 a răspuns:

Probabil pentru alte declaratii ca ai fost martor la aceasta depasire, maimult de-atat tu ai fost cea depasita, iar in cazul in care cel care te-a depasit, va incerca sa nege acest lucru, atunci te vor chema pe tine.

| TellaPro a răspuns:

Deoarece (Parerea mea) Ei vor sa-ti informeze parintii si poate vor sa aiba mai multe detalii sau sa te cheme la sectie.