| vldut a întrebat:

Care e numarul de telefon de informati din Romania? Care este numarul de la politie din Romania?

Răspuns Câştigător
| QueenE a răspuns:

Eu stiam ca, daca formezi direct 955 fara nimic in fata merge sa suni si, daca o sa iti zica ca numai e valid numarul incearca la 112 si spui ca doresti sa iti faca legatura cu politia romana!
Succes!

21 răspunsuri:
| QueenE a răspuns:

Buna, acum cel mai usor suni la 112 si spui ce problema, urgenta ai..Si inainte stiu ca pentru a intra in legatura directa cu politia trebuia sa suni la 955!

| vldut explică (pentru QueenE):

La955 si cer politia romana? si alte informatii?

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Daca suni la 955 te baga in legatura cu politia numai trebuie sa zici tu ca sa iti faca legatura ca si, cand suni la 112 acolo trebuie sa zici ca doresti sa iti faca legatura cu Politia Romana!

| vldut explică (pentru QueenE):

Multumesc.merge sa sun955 sau, mai pun ceva in fata 0040955 ca nu pot sa gasesc in mortri mei deloc buletinu

| vldut explică (pentru QueenE):

Multumesc micut o tongue o sa sun maine de dimineata.Numai bine

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Cu placere si am 20 de ani thinking nu cred ca sunt asa mica!laughing)
O seara placuta!

| vldut explică (pentru QueenE):

laughing)in poza semeni de17 sad oh scuzelaughingin1993ca mine elaughingbravo multi inainte

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Ehh poza e facuta acum 1 an si cevalaughing) Nu e stres.
Merci la Fel!

| vldut explică (pentru QueenE):

sad o fi frig acum in Romania? da e foarte draguta poza tongue

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Merci!happy Daa e frig si ploua sad
laughing)

| vldut explică (pentru QueenE):

Ohhh...sadnu merge sa vin in pantalonii3sferturiilaughing)blugi si tricou ee?

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Nuu! laughing)

| vldut explică (pentru QueenE):

Bine :* scuze daca ti am luat din timp tongue numai bine :* a venit geru acololaughingla mine e tot vara tongue

| QueenE a răspuns (pentru vldut):

Eu stiam ca, daca formezi direct 955 fara nimic in fata merge sa suni si, daca o sa iti zica ca numai e valid numarul incearca la 112 si spui ca doresti sa iti faca legatura cu politia romana!
Succes!

| MisFit20 a răspuns:

Informatii in legatura cu ce? Politia, salvarea, pompierii au numarul unic de urgenta 112, valabil in toate statele membre UE.

| vldut explică (pentru MisFit20):

Numarul de telefon de la politie? 112 e in toate orasele?

| MisFit20 a răspuns (pentru vldut):

Da dude,

| vldut explică (pentru MisFit20):

Unde sa ma duc ca nu sunt in Romania am pierdut buletinu si trebuie sa fac altu e valabil nr112? gasesc ce vreau sau imi trebuie nr de la politie din orasu meu?

| MisFit20 a răspuns (pentru vldut):

Du-te la ambasada Romaniei in tara respectiva daca nu poti veni in tara, acolo iti vei face buletinul. La 112 suni daca ai o urgenta, deci nu suna, dude.

| BLeur a răspuns:

118 932 - Informaţii.
112 - Poliţia / Pompieri / Salvare.

| vldut explică (pentru BLeur):

Formez asa118 932 informati si vorbesc cu politia romana?

| BLeur a răspuns (pentru vldut):

Nu.
Suni la 112 şi vorbeşti cu poliţia. Spui ce vrei să spui şi ei îţi cer adresa, dacă chiar s-a întâmplat ceva.