| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Claudya si am aproape 13 ani.am inaltime aproape 1.58 si 55kg.cryingcrying. Vreau sa slabesc 10 kg in 2 saptamani. Ce as putea sa fac? Va rog Help Me!:*

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci probleme, esti in perioada de crestere.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La varsta ta nu se recomanda diete pentru adulti. Si sa slabesti asa ar putea insemna sa te imbolnavesti. Apoi, dietele astea rapide au efect invers pe termen lung, daca nu patesti ceva intre timp, te ingrasi imediat la loc. Daca o sa ai o silueta buna in 2-3 ani sa fii multumita si sa ti-o pastrezi.

| cîrne a răspuns:

Roga-te la doamne-doamne.

| Lilik a răspuns:

Prea mult in prea putin timp. ai 13 ani. esti micuta si inca in crestere. ai grija la ce mananci si mergi mult pe jos. miscare multa.

| Kalle a răspuns:

Mult mers daca stai departe de scoala mergi pe jos si incearca sa manaci multa varza am o colega care a slabit in 6 luni 20 de kg numai cu varza 80 % din alimentatia ei in cele 6 luni era varza ar daca nu iti place varza incearca altceva mere, morcovi etc functioneaza

| Cristi_6252 a răspuns:

Sport. Nu mai manca dulciuri, carne, ce contine grasimi.Alearga 1 km, fa 50 abomene.
http://cumsaslabesti.com/

| BeHappy_7009 a răspuns:

Esti nebuna la creieri?! In primul rand nu ai cum sa slabesti 10 kilograme in 2 SAPTAMANI.
La 13 ani inca nu te-ai dezvoltat complet, o sa mai cresti in inaltime si automat ai sa mai slabesti. Nu e bine sa ti diete de la varsta asta.
Acum, daca iti doresti asa de mult sa slabesti, mananca sanatos si fa sport! Nu te infometa. Daca te infometezi risti sa te imbolnavesti. Asa ca, mananca sanatos si fa sport.
Acum daca esti genul de om care zice: Gata, vreau sa slabesc xy kg in xy zile si mananci pana te umfli, n-am ce sa-ti fac.

| multimoak a răspuns:

Pai daca tot ai pus la legislatie... ia si tu o carte de drept penal si apucate de invatat... Invatatul slabeste happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te sfatuiesc, pentru ca esti in crestere, lasa asa vei creste te vei inalta si vei fi proportionala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani 1. 58 lol eu la 11 ani am 1. 65 si 45 de kg si stiu de ce nai mai crescut pentru ca nai mancat sanatos in fine ca sa slabesti trebuie sa mergi cu role ceva bicicleta etc sari in sus eu fac niste faze adica ma cred nustu ce cum ar fi is cel mai bogat om de pe lume am BNW etc si in timpu ala sar da trebuie sa stai vreo 3 ore pe zi in fine asa si cresti si slabest.

| sasha a răspuns:

Sala daca nu a veti primavara toceste iarba alergand 2 ore pe zi

| sasha a răspuns:

Au stai putin eu acum vad 13, 1, 58 55 kg? nu-i bai la 16 ani o sa fi ok bine asta nu inseaman ca putin sport stica

| mmimii a răspuns:

Mai papusa esti mica ai grija de scoala si de atele nu de aspectul fizic ca nu te alege nimeni, iubit-o