| Mara6392 a întrebat:

Bună. Mă uitam la ce documente îmi trebuie ca să îmi pot schimba buletinul și pe un site am găsit că zice așa "Chitanța reprezentând contravaloarea cărții de identitate". Ce înseamnă asta?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna exact ce scrie. Cartea de identitate costa cativa lei, nu stiu exact cat costa acum, in urma cu 3 ani am platit 7 lei si am primit chitanta pe care am depus-o cu celelalte acte.

| darrio2007 a răspuns:

O taxa de 7, 4 lei care se plateste la financiar. Ti se da o chitanta pe care o prezinti la depunerea actelor pentru cartea de identitate.

| Lioana a răspuns:

Taxa aceea eu am platit-o online si am printat-o. Gasesti link unde poti sa platesti pe pagina Primariei acolo unde scrie de chitanta.

Răspuns utilizator avertizat
| UserRo10 a răspuns:

Platesti la caserie 7 lei taxa si chitanta o pui langa cerere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitanta reprezentand contravaloarea cartii de identitate, in valoare de 7 lei (se poate achita la orice oficiu al Postei Romane, la CEC Bank sau chiar la ghiseul unde se depun actele)

Sursa: Google.

Salut

| AmandinaDragan a răspuns:

Platesti o taxa. Era 7 lei si se platea tot acolo unde depuneai actele. Mai completezi si o cerere si gata. Posibil sa-ti ceara si actul de casa.