| DavidVER a întrebat:

Buna, mi-a fost suspendat permisul pentru 30 de zile, insa in cateva zile imi expira cele 3 luni de numere rosii, trebuie sa astept pana recuperez permisul pentru a o inmatricula sau pot fara? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inmatriculare nu se cere sa permisul de conducere, poti sa inmatriculezi orice tip de vehicul auto chiar fara sa ai permis de conducere.
Permisul, de categorie corespunzatoare, este necesar doar pentru a conduce legal pe drumurile publice.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti si fara. Bineinteles ca te duci pe jos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de permis pentru a inmatricula o masina.

| Panamax a răspuns:

Nu te intreaba nimeni de permis cand inmatriculezi masina.