| 77antonia77 a întrebat:

Buna! Parintii mei sunt divortati. Sunt in custodia mamei, tatal meu fiind obligat sa imi plateasca pensie alimentara. Imediat implinesc 18 ani si as vrea sa imi schimb numele (sa iau numele de fata al mamei). Daca fac asta mai primesc pensie alimentara pana la terminarea studiilor?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da doar ca trebuie refacute actele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| darrio2007 a răspuns:

Da, normal ca primesti.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, ce legatura are?
ca o sa aveti si tu si mama "placeri" cu birocratia, asta e alta mancare de peste

| mihai69 a răspuns:

Desigur, dar numai dacă ai grijă să comunici această schimbare tuturor celor interesați / implicați.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, primești. Dar ori de căte ori va fi aceasta important va trebuie să prezinți actul de schimbare a numelui, deci o complicație în plus.