| AndreeaDeea9998 a întrebat:

Buna, sambata am cununia civilă!
Dupa acest eveniment trebuie sa imi schimb buletinul! Unde trebuie sa ma duc pentru luarea in spatiu cum procedez?
Habar nu am cu chestiile astea pentru ca e prima oara..va rog FUNDA

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Preschimbarea cartii de identitate, in cazul tau, se face la SPCLEP de care apartine noul domiciliu.
2.La acesta te duci impreuna cu proprietarul locuintei (banuiesc ca este cel care iti va fi sot ori parintii acestuia), care va semna pe cerere ca te primeste in spatiu, in fata functionarului de la SPCLEP.