| kikirikikikiki a întrebat:

Se poate cere părerea unui procuror despre o situație?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate dar, daca este un procuror corect, nu iti va spune nimic, mai ales despre o cauza penala.
Pentru aceasta sunt avocatii sau alti juristi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Procurorul nu își dă cu părerea despre o situație. Asta va face un avocat contra cost. Dacă expui situația, aici vei avea păreri de la păreriolologi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu am făcut o plângere penala împotriva unor medici. Habar nu am cum arata procurorul de caz. In audiență nu m-a primit, cercetările le-a încredințat unui polițist, care de altfel s-a si pronunțat. Procurorul a dat doar rezoluția. Fiind nemulțumită de el m-am dus in audienta la prim-procurorul parchetului care mi-a cerut să-mi retrag plângerea pentru ca altfel tot nu ajung cu ei (medicii) in judecata pentru ca nu va trece de parchet dosarul. Nu am ascultat si am contestat decizia procurorului la prim- procuror care nu doar ca nu a schimbat-o dar a si laudat-o. Am contestat Ordonanță prim- procurorului la judecătorie, iar la ședință din camera preliminara ca procuror de ședință a fost tot prim-procurorul desi nu a fost legal. Si rezultatul: s-a respins contestația. Dovada: toți procurorii si judecatorii+avocații sunt corupți. Daca ai bani, încearcă, poate îți da informații.

| Dana1999 a răspuns:

Https://www.avocatnet.ro
Poti cere parerea avocaților aici