| Maria8888 a întrebat:

Se poate spune ca grefierii lucreaza pentru Ministerul Justitiei? Poate parea o intrebare stupida, dar am nevoie sa stiu 100% de la cineva care lucreaza in sistem sau stie sigur.Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Grefierii nu lucreaza pentru Ministerul Justitiei ci pentru instanta in care sunt angaati, respectiv judecatorie, tribunal, Curte de Apel, ICCJ, etc sau pentru parchetele de pe langa acestea.
Ca toate instantele apartin administrativ de MJ este alta problema.