| Marius99ful a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi siteul Academiei ANP( agentia națională a penitenciarelor )? Din cate stiu ANP tine de Ministerul Justitiei. Multumesc anticipat!winking

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista Academie a ANP, pentru ofiteri pregatirea se face in cadrul Academiei de Politie iar pentru subofiteri in Şcoala Naţională de Pregătire a Agenţilor de Penitenciare Târgu Ocna.

| HadesSs a răspuns (pentru Ioandelasal):

Lucrezi in domeniu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru HadesSs):

Nu, sunt pensionar, am fost jurist.

| HadesSs a răspuns (pentru Ioandelasal):

E bine de stiut laughing

| HadesSs a răspuns:

Salut, vezi daca gasesti aici ce ai nevoie www.anp.gov.ro

| HadesSs a răspuns:

Dar din cate stiu eu academia e aceiasi doar iti alegi unde vrei sa dai la politie sau la penitenciar, acum mi-am dat seama ce ai intrebat de fapt
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html