| alex134 a întrebat:

Acum o săptămâna am fost într-un mall din Brașov și am zis sa ma uit după 2 tricouri, mi le-am luat și-a luat și prietenul meu un tricou la fel, când ne-am dus in cabina de proba eu mi-am luat tricoul pe mine și când ma uit la prietenul meu era cu alarma in mâna. Dupa ce am probat tricourile, prietenul meu a luat tricoul și l-a băgat in ghiozdan fără alarma și am plecat.Intrebarea mea este dacă acea alarma de pe tricouri se da jos mai bipaie la ieșire lucrul acela? Si alta întrebare dacă eram sa fim prinși eu am 19 ani și prietenul meu 17 ce se întâmpla, câți ani de pușcărie faceam? Si alta întrebare, eu care am 19 ani și nu am furat tricou și eram implicat in acest caz câtă pușcărie faceam și eu? Va rog frumos explicați-mi și mie cata pușcărie se ia pentru mine, adică sunt implicat da nu am făcut eu nimic, va rog frumos răspundeți-mi la întrebări, va rog frumos.Dau funda va rog frumos.Multumesc

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"adică sunt imiplicat da nu am făcut eu nimic"

e o mizerie ce faci și parcă te mai și lauzi cu rahaturile tale.
N-ai făcut nimic pe dreak - ești părtaș la furt, tăinure. instigare. Măcar de te-ar prinde!

| darrio2007 a răspuns:

Acum te dai si de gol pe aici. Se vede ca nu sunteti hoti de meserie. Furi si te lauzi.

| Irinel15123532 a răspuns:

''Intrebarea mea este dacă aceea alarma după tricouri se da jos mai bipaie la ieșire lucrul acela?'' din intrebarea ta inteleg ca inca nu s-a intamplat, dar esti curios sa stii cum sa furi pe viitor, termina cu prostiile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă l ai furat deja ce te mai interesează dacă bipaie sau nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lucrul fără alanrmă nu mai bipăie.
Ca să vă explic ce ați greșit.
Dacă era magazinul vostru nu v-ar fi convenit să fiți furați, așa este?
Cinstea, când nu te vede nimeni, nu te naști cu ea, se învață.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Exact acum te reclam la politie pentru furt de bunuri materiale, tainuire si instigare: 2 tineri, in Brasov, unul de 19 ani, altul de 17, au cumparat 2 tricouri si au furat unul, identic cu unul dintre cele cumparate. Mai trebuia sa ne dai doar adresa!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului penal, citez:
"ART.228. Furtul
  (1) Luarea unui bun mobil din posesia sau detenţia altuia, fără consimţământul acestuia, în scopul de a şi-l însuşi pe nedrept, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amendă."
Daca n-ai fost implicat poti fi doar martor.

| cuvant a răspuns:

Esti implicata direct daca nu-l spui pe el.
Poti face cativa ani buni daca dovedeste ca nu e prima data.
Magazinele incep sa puna tot mai multe lucruri de monitorizare.
Nu cred ca iti doresti sa faci puscarie pentru un tricou.
Iti sugerez sa stai departe de aceste lucruri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi v ati dus la furat? Altă intrebare si altă intrebare, o sa faci puscarie pntru furt calificat.Tu esti major/ă deci nu scapi asa usor.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Să stie ce face pe viitor, daca mai poate fura sau nu. Hoti prosti.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

P.S. Ăsta e „viitorul" Romaniei.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Nici nu stie cum sa fure a doua oara

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Asa e.