| Alexandrufaraonu17 a întrebat:

Buna seara, as dori ajutorul vostru, Eu am un copil si nu cred ca este al meu, mama copilului mai are un baiat dar cu alt barbat sj cred ca si,, copilul meu" este al lui, ei acum sunt impreuna, m-a inselat cu el, am sa fac testul de paternitate si as dori sa stiu daca nu este copilul meu, ce pot face in privinta asta?
Ca eu am investit bani, timp, nopti nedormite, zile in care am plans din cauza copilului,
as dori sa stiu daca pot cere ca despagubiri bani sau bunuri materiale, ca nu cred ca este corect ca eu sa fi fost mintit si sa investesc bani, timp si sentimente si sa nu primesc nimic in schimb, ca am trait 18 luni intr-o minciuna( 8 luni in burta/ 10 luni de cand s-a nascut)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla daca este sau nu copilul tau, in cazul ca mama copilului sustine ca este, va trebui sa introduci o actiune la judecatorie prin care tagaduiesti paternitatea, solicitand proba cu testul de paternitate.
Daca se constata ca nu esti tatal biologic atunci nu va mai trebui sa platesti pentru copil si ai putea solicita si restituirea cheltuielilor facute pana la hotararea instantei, bineinteles cele pe care le poti proba, precum si cheltuielile de judecata.

| Simpatic a răspuns:

Totusi sentimentele depuse nu se pot evalua in baniwinking
este ca si cum unui prieten fals i-ai cere faptul ca ai "investit" in el sentimente, ai crezut in el
stai linistit ca pe aceasta femei (daca ti-a facut rau) o va lovi daca nu universul atunci karma, tot o forta a universuluiwinking

| mODIN a răspuns:

Test de paternitate cat mai repede ca sa nu pierzi si mai multi bani aiurea. Ce ai investit deja, nu se mai recupereaza.

| ioana748 a răspuns:

Copilul nu are nici o vina. Daca l ati iubit pana acum il iubiti si de acum inainte.
Nu de bani este vorba, sunteti ranit si doriti razbunare.
Vorbiti cu mama copilului si gasiti o solutie.
Test de paternitate puteti face si anonim.
https://www.testdepaternitate.ro/test-anonim/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii n-au nicio vina indiferent ce s-a întâmplat.în familia voastră copii nu au nicio vină. Sunteți doi oamenii trecuți prin viața cu multe sunteți maturi nu niște adolescenți stați discutați că oamenii dacă aveți mai aveți ce discuta. nu cerată nu ură nu dușmânie nu scandale sa speriați copii nevinovați pentru niste bani și bunuri materiale. stați și discutați că doi oamenii cu frică lui Dumnezeu.nu că animale care se iau la bătut înjurat sau Doamne Dumnezeu ferește să faceți vreo prostie din cauza unor prosti.stati discutați că doi oamenii maturi nu va aruncați unul altuia prejudecăți și prosti...