| OvidiuNc003 a întrebat:

Buna seara, daca azi procurorul a luat decizia în ultimă instanță, nu prea am înțeles bine, dar a spus condamnare între 1 și 5 ani in legătură cu trafic de droguri, sunt șanse că luna viitoare când se da pronuntarea, am șanse la suspendarea? Este prima fapta. Doar că am rămas îngândurat că procuroarea a spus ceva de genul că între 1 și 5 ani condamnare, daca îmi dă 3 ani, asta înseamnă suspendare nu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inseamna neaparat condamnare cu suspendarea executarii, chiar daca pedeapsa este de maximum 3 ani. Se iau in considerare si alte elemente si depinde si de instanta.
P.S. N-ai facut un acord de recunoastere a vinovatiei cu procurorul?
Ai fi beneficiat de reducerea cu o treime a pedepsei si aproape sigur era cu suspendarea executarii.