| anonymus933 a întrebat:

Buna seara! Eu trebuie din acest an sa duc la Apia adeverinta de venit pe care o obtin de pe site-ul ANAF dar problema este ca am niste castiguri din jocuri de noroc care imi apar pe adeverinta si nu as vrea sa vada functionarul de la APIA acest lucru.Ce pot face? Aveti vreun sfat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti face nimic, adeverinta trebuie s-o duci asa cum ai primit-o, nu o poti falsifica, ar insemna sa comiti 2 infractiuni, respectiv fals in acte oficiale si uz de fals.