| r0xany a întrebat:

Buna seara imi puteti spune cat costa sa faci la notar un act de vanzare cumparare pe o casa cu 4 camere de la bunicii mei?

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Notarul îţi poate spune asta, au tarife pentru fiecare tranzacţie. Ei au tabele cu preţurile imobilelor şi indiferent de ce preţ puneţi voi, tot ca ei calculează.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate costurile (in afara de extrasul CF pentru autentificare) se calculeaza la valoarea casei. Spune valoarea si o sa-ti spun costul minim.

| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu e in functie de valoarea casei, deci cu cat e mai scumpa casa, cu atat e mai scumpa si operatiunea de la notar.

| yasser25 a răspuns:

In jur de 5 - 6 lei si un pachet de tigari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de valoarea inscrisa in act si apoi si taxele percepute de notar care nu sunt de neglijat.